Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowy radny świętował wygrane wybory? Po pijanemu na sesji Rady Gminy

– Policja zatrzymała nowo wybranego radnego, kolegę obecnego wójta, który po pijanemu przyjechał na sesję a potem w takim stanie w niej uczestniczył – Taką informację otrzymaliśmy od czytelnika. Zdarzenie się potwierdziło.

W przygranicznym Kodniu w powiecie bialskim niecodzienny przebieg miała pierwsza po wyborach sesja Rady Gminy. Choć wójt pozostał ten sam, gdyż w dalszym ciągu jest nim Jerzy Troć, to jednak skład Rady Gminy uległ nieznacznej zmianie. Jeden z nowo wybranych radnych najwyraźniej tak cieszył się z wygranej w wyborach, gdyż w stanie wskazującym postanowił wziąć udział w inauguracyjnym posiedzeniu Rady Gminy.

Jednak jego niedyspozycja tak rzucała się w oczy, że pracownicy Urzędu Gminy postanowili powiadomić o wszystkim policję. Mundurowi po zbadaniu trzeźwości mężczyzny ustalili, że miał on niecałe 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W tej sprawie wszczęto postępowanie.

Wykonywanie czynności służbowych pod wpływem alkoholu jest wg polskiego prawa wykroczeniem, za które mężczyźnie grozi co najwyżej grzywna. Jednak oprócz tego policjanci sprawdzają drugie doniesienie, o tym czy radny w takim stanie przyjechał do Urzędu Gminy. Jeżeli się to potwierdzi, usłyszy on zarzuty i odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem po pijanemu grozi do 2 lat więzienia. Natomiast jakie konsekwencje służbowe poniesie nowy radny, to po potwierdzeniu się zarzutów będzie dopiero rozpatrywane na Radzie Gminy.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-12-06 16:22:42

10 komentarzy

  1. Jeżeli kierowcy zawodowemu będącym pod wpływem 2 promili alkoholu, zabiera się prawko pozbawiając go tym samym możliwości wykonywania zawodu, to dlaczego pana opoja radnego nie można by pozbawić go zaszczytu bycia radnym? Chyba, że wyborcom pasuje, żeby w ich imieniu zabierał głos moczymorda.

  2. Gówno mu zrobią….ha ha wykroczenie wykonywanie czynności służbowych ha ha już wiadomo co za barany uchwalali polskie prawo i dla kogo, DLA SIEBIE!!! Zwykły Kowalski dostał by nieźle po dupie jak by pijany przyszedł do roboty a tu pijanemu radnemu grozi tylko grzywna, ot go ukarzą HA HA HA

  3. Ciekawe z jakiej partii jest ten radny

  4. Pewnie jeb**y lewak.

  5. Może zielono listki więc po swojaku

  6. Troć jest po raz pierwszy wójtem wcześniej był Zań żal mi jest Tych redaktorków

Wiadomości z info112