Nowy most poddano ciężkiej próbie. Wyniki pokazały, że jest bezpieczny (zdjęcia)

W ostatnich dniach przeprowadzona została próba obciążenia nowego mostu w Szczebrzeszynie na trasie z Zamościa do Janowa Lubelskiego. Przebiegła ona pomyślnie. Zakończenie robót zaplanowane pod koniec maja.

Dobiegają końca prace związane z budową mostu w Szczebrzeszynie. Powstaje on nad rzeką Wieprz w ciągu drogi krajowej nr 74. Nowy obiekt zbudowano w miejscu przeprawy z 1955 roku. Nie dość, że była ona w złym stanie technicznym, a także nie posiadała odpowiedniej nośności.

W ramach inwestycji wykonawca rozebrał stary most i wybudował nowy wraz z chodnikiem i dojazdami. Ma on 13,6 metra szerokości i 39 metrów długości. Dodatkowo umocnione zostały koryta i brzegi rzeki. Przebudowano też zjazdy indywidualne oraz pobocza i sieć teletechniczną.

Nowy obiekt dostosowany został do przenoszenia obciążeń odpowiadających klasie A, czyli do 50 ton. Do tej pory na wjeździe do Szczebrzeszyna od strony Zamościa, właśnie z uwagi na stan przeprawy, obowiązywał zakaz ruchu pojazdów cięższych niż 8 ton. Dzięki inwestycji, ograniczenia te zostaną zlikwidowane.

W ostatnich dniach przeprowadzona została próba obciążenia. Testy przebiegały dwuetapowo, zarówno dynamicznie jak też statycznie. Wyniki wykazały, że most jest w pełni bezpieczny dla użytkowników. Obecnie prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe. W związku z tym obowiązuje ruch wahadłowy. Zakończenie robót zaplanowane pod koniec maja.

(fot. GDDKiA)

4 komentarze

 1. mostu w Szczebrzeszynie na trasie z Zamościa do Janowa Lubelskiego – otagowane Lublin – tym razem lublin112 tego nie obroni 🙂

  • Zwykła pomyłka. Przy rozpoczęciu edycji wskakuje z automatu kategoria najczęściej używana, potem ją należy zmienić. Nie została zmieniona na Zamość. Obecnie jest już ok.

 2. Puścili przez most Strajk Kobiet do najbliższego fast fooda?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku