Nowy most poddano ciężkiej próbie. Wyniki pokazały, że jest bezpieczny (zdjęcia)

W ostatnich dniach przeprowadzona została próba obciążenia nowego mostu w Szczebrzeszynie na trasie z Zamościa do Janowa Lubelskiego. Przebiegła ona pomyślnie. Zakończenie robót zaplanowane pod koniec maja.

Dobiegają końca prace związane z budową mostu w Szczebrzeszynie. Powstaje on nad rzeką Wieprz w ciągu drogi krajowej nr 74. Nowy obiekt zbudowano w miejscu przeprawy z 1955 roku. Nie dość, że była ona w złym stanie technicznym, a także nie posiadała odpowiedniej nośności.

W ramach inwestycji wykonawca rozebrał stary most i wybudował nowy wraz z chodnikiem i dojazdami. Ma on 13,6 metra szerokości i 39 metrów długości. Dodatkowo umocnione zostały koryta i brzegi rzeki. Przebudowano też zjazdy indywidualne oraz pobocza i sieć teletechniczną.

Nowy obiekt dostosowany został do przenoszenia obciążeń odpowiadających klasie A, czyli do 50 ton. Do tej pory na wjeździe do Szczebrzeszyna od strony Zamościa, właśnie z uwagi na stan przeprawy, obowiązywał zakaz ruchu pojazdów cięższych niż 8 ton. Dzięki inwestycji, ograniczenia te zostaną zlikwidowane.

W ostatnich dniach przeprowadzona została próba obciążenia. Testy przebiegały dwuetapowo, zarówno dynamicznie jak też statycznie. Wyniki wykazały, że most jest w pełni bezpieczny dla użytkowników. Obecnie prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe. W związku z tym obowiązuje ruch wahadłowy. Zakończenie robót zaplanowane pod koniec maja.

(fot. GDDKiA)

Zobacz również

4 komentarze

  1. mostu w Szczebrzeszynie na trasie z Zamościa do Janowa Lubelskiego – otagowane Lublin – tym razem lublin112 tego nie obroni 🙂

    • Zwykła pomyłka. Przy rozpoczęciu edycji wskakuje z automatu kategoria najczęściej używana, potem ją należy zmienić. Nie została zmieniona na Zamość. Obecnie jest już ok.

  2. Puścili przez most Strajk Kobiet do najbliższego fast fooda?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!