690 680 960

Noworodek zakopany w ogrodzie. Matka odzyskała wolność, nie usłyszała zarzutów

Śledczy zajmujący się sprawą zwłok noworodka, które odkryto kilka dni temu w powiecie krasnostawskim, otrzymali wstępne wyniki sekcji zwłok dziecka. Niewiele wniosły one jednak do śledztwa.

Przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej sekcja zwłok noworodka znalezionego w Brzezinach, niewiele wniosła do sprawy. Szczątki były w bardzo złym stanie, w wyniku czego, nie udało się określić, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe. Biegli ustalili, że była to najprawdopodobniej dziewczynka, która przyszła na świat w pełni rozwinięta. Nie stwierdzono również żadnych śladów wskazujących na to, by noworodek miał poważniejsze obrażenia ciała.

Wiadomo jednak, że dziecko nie żyje od około 8 lat. W związku z brakiem dowodów wskazujących na to, aby matka dziewczynki przyczyniła się do jej śmierci, 27-latce nie przedstawiono żadnych zarzutów i kobieta została zwolniona. Wcześniej została przesłuchana, jednak śledczy na obecnym etapie postępowania, nie chcą ujawniać treści jej wyjaśnień. Zlecone zostały jednak dalsze badania szczątków noworodka.

Przypomnijmy, policjanci z Krasnegostawu zostali powiadomieni, że kilka lat temu mieszkanka Brzezin miała zakopać swoje dziecko w ogrodzie za stodołą. W środę, podczas przeszukiwania terenu posesji, pod ziemią natrafiono na owinięte folią kartonowe pudełko. W środku znajdowały się szczątki noworodka.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-10-14 00:58:35

29 komentarzy

  1. A gdzie byli mądrzy rodzice Jagódki tylko ,że bezszczeszczeciła własne dziecko , które nikomu nic nie było winne.

  2. Jeśli została zgwałdzona to dlaczego nie zgłościła tego na policję wtedy ciaża była by usunięta a gdzie była wtedy jej mama pedagog że nie zauważyła że jej córka jest w ciąży

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin