Trzy nowe sygnalizacje świetlne powstały w Lublinie. Niebawem zostaną uruchomione

Zakończyły się prace na dwóch lubelskich ulicach, gdzie w ramach przebudowy powstały nowe sygnalizacje świetlne. Jedna z nich została uruchomiona już dzisiaj.

Po długich miesiącach oczekiwań, zakończyły się roboty drogowe na Drodze Męczenników Majdanka. Blisko rok, gdyż od sierpnia 2016 roku, trwały tam prace związane z przedłużeniem ul. Garbarskiej oraz budową nowego skrzyżowania. W ramach inwestycji przebudowane zostało również skrzyżowanie Drogi Męczenników Majdanka z ul. Startową. W obu tych miejscach powstały sygnalizacje świetlne. Oznacza to, że na odcinku kilometra kierowcy będą mieli do pokonania siedem sygnalizacji, w tym trzy znajdujące się co sto metrów.

Już teraz wielu z kierowców przeklina organizację świateł na Drodze Męczenników Majdanka, a dokładnie brak synchronizacji poszczególnych sygnalizacji. -Prosty przykład, ruszam ze skrzyżowania z Krańcową, po chwili zatrzymują mnie światła na przejściu dla pieszych. Gdy zaświeci się zielone, kawałek dalej, na skrzyżowaniu z ul. Grabskiego w tym samym czasie robi się czerwone. Teraz jak uruchomią kolejne światła, przejazd Drogą Męczenników Majdanka będzie utrapieniem dla kierowców – tłumaczył nam pan Michał, który każdego dnia jeździ tą ulicą. Podobnych głosów otrzymaliśmy wiele.

Jak planują miejscy urzędnicy, nowe sygnalizacje zostaną uruchomione pod koniec tego tygodnia ewentualnie w pierwszych dniach przyszłego tygodnia. Tymczasem dzisiaj około południa sprawdzano nowe światła na al. Spółdzielczości Pracy. Powstały one na skrzyżowaniu z ul. Nasutowską, w rejonie powstającego Centrum Handlowego Ikea. Przez ostatnie miesiące wykonywano tam drogi dojazdowe. To właśnie ul. Nasutowska ma być jedną z dróg zapewniających klientom dotarcie na teren obiektu. O ile po uruchomieniu świateł ruch w kierunku Lubartowa odbywał się w miarę normalnie, to w stronę Lublina od razu utworzył się korek. Po otwarciu Ikei, gdy ruch w tej okolicy znacznie się zwiększy, na pokonanie i tak już zakorkowanej al. Spółdzielczości Pracy, trzeba będzie doliczyć dodatkowe kilka minut.

(fot. lublin112)
2017-07-04 19:08:22

Zobacz również

21 komentarzy

  1. zostawić auto w garażu i ruszyć d…pe inaczej to będzie mniej korków. Ot prostsze niż myslisz jeden z drugim

    • No to dymaj z buta lub MPK np, z Dożynkowej na Roztocze lub z Grygowej na Zbożową. Ciekawe ile czasu zostanie ci w ciągu dnia dla rodziny?

  2. Dla CH Idea jest wiadukt. Bezkolizyjny wjazd. Wyjazd już nie po brak pasa rozbiegowego. Światła tam to idiotyzm. Niestety raczej szans nie ma by pomysłodawca wraz ze wszystkimi za zostali tam powieszeni. Może inni projektanci przejeżdżając tamtedy by się zastanowili. Tylko tak w tym kraju może wrocić myślenie u ludzi

    • Do momentu kiedy za absurdy drogowe (choć i nie tylko) nie będzie się ponosić odpowiedzialności (najlepiej finansowej) solidarnie: projektant i inwestor to do tego czasu będą wychodzić takie kwiatki….

  3. nie wiem o co chodzi w komentarzu ws. synchronizacji sygnalizacji na Dr. Męcz. Majdanka. Jeżdżę tamtedy codziennie i nie mam zastrzeżeń. Start od Krańcowej przez kolejne dwie sygnalizacje na zielonym bez postoju.

  4. Jak można narzekać na brak zielonej fali jak się jeździ 70kmh i więcej. Znajdź mi 10 kierowców którzy jeżdżą po mieście 50kmh. Sam tak nie jeżdżę ale i nie narzekam…

    • Zielona fala jest ale trzeba ciąć 110-120 zygzakiem miedzy samochodami blokujacymi lewy pas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew