Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Straż Graniczna rozbiła grupę zajmującą się handlem nielegalnymi papierosami

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili kilkunastoosobową grupę akcyzowych paserów. Zabezpieczono znaczne ilości środków finansowych, kilka samochodów oraz papierosy pochodzące z przemytu.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach, rozbili grupę zajmującą się skupem papierosów pochodzących z przemytu oraz ich dalszą dystrybucją w głębi kraju. W akcji udział brali także funkcjonariusze NOSG z Wydziału Operacyjno-Śledczego, Wydziału Zabezpieczenia Działań oraz Placówek w Białej Podlaskiej, Włodawie, Lublinie, Dorohusku, Kaliszu oraz Hrubieszowie. Zatrzymania są wynikiem dwóch śledztw nadzorowanych przez Prokuraturę Rejonową w Chełmie.

– Do zatrzymań osób zaangażowanych w ten proceder doszło w drugiej połowie czerwca br. W sumie zatrzymano 15 obywateli Rzeczpospolitej oraz jedną obywatelkę Ukrainy. Sposób działania tej grupy był bardzo dobrze zorganizowany. Zatrzymani działali na terenie województwa lubelskiego, skupując na terenach przygranicznych papierosy, które były wcześniej przemycone do Polski. Towar ten, był przewożony do specjalnie przygotowanych „dziupli”, gdzie po zgromadzeniu jego większej ilości był przewożony w głąb Polski i tam ze znacznym zyskiem sprzedawany – informuje ppor. SG Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

U zatrzymanych ujawniono i zabezpieczono prawie 232 tys. zł oraz 5,6 tys. EURO, trzy samochody osobowe, a także papierosy pochodzące z przemytu o wartości blisko 130 tys. zł. Dodatkowo, mundurowi podczas prowadzonych czynności, zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych, karty SIM, radiotelefony, wykrywacz podsłuchów, kserokopie paszportów ob. Ukrainy oraz części stempla celnego.

– Sprawa ma charakter rozwojowy, zatrzymani odpowiedzą teraz za nabywanie i przetrzymywanie towarów bez polskich znaków akcyzy. Czyn ten usankcjonowany jest odpowiedzialnością karną do 3 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia ppor. SG Dariusz Sienicki.

p4

p3

p1

2017-07-04 19:50:05
(fot. NOSG)

6 komentarzy

  1. miasto inspiracji

    Pytanie kto tu jest złodziejem …

  2. Przez jeden taki wór, płuca pełne dziur.

  3. to zakazać palenia wszystkim ale co z 500+ ??

    • Myśl, myśl, myśl. Większość ludzi nie ma z tym problemu, ale niektórzy muszą wymyślić cel. Na przykład taki Giertych przeznacza na walkę z PIS.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo