Notorycznie jeździ po pijanemu. Tym razem miał wypadek na quadzie (foto)

Po raz kolejny po pijanemu ruszył w drogę. Tym razem jednak do celu nie dojechał. Nie dość, że zapamięta przejażdżkę quadem na długo, to również znów stanie przed sądem.

Do wypadku doszło w czwartek w gminie Komarów Osada w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku mężczyzny poruszającego się quadem. Na miejsce skierowano zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Jak wyjaśniali świadkowie, kierujący czterokołowcem mężczyzna poruszał się „wężykiem”. W pewnym momencie wjechał na chodnik i kiedy usiłował zjechać z powrotem na jezdnię przewrócił się wraz z pojazdem. Obserwujące zdarzenie osoby ruszyły mu na pomoc, powiadamiając jednocześnie policję.

Jak się okazało, 29-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada był pijany. Wyraźnie wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Został on przetransportowany do szpitala. Tam również pobrano od niego krew do badań.

Funkcjonariusze prowadzący na miejscu czynności zwrócili uwagę, że pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że nie jest on dopuszczony do ruchu. Z kolei kierowca nie raz już wsiadał za kierownicę w podobnym stanie.

Stawał za to również przed sądem, który orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz mężczyznę czeka kolejne spotkanie z sędzią. Odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz złamanie sądowego zakazu.

(fot. policja)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem stypizowanym w art. 178a§1 Kodeksu karnego (k.k.), który brzmi: kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  A czy sędzia nie wydając świadomie kary pozbawienia wolności, wiedząc że dalej będzie jeździł po pijaku nie łamie prawa. Może doszło do korupcji, no bo jak to inaczej wytłumaczyć ?

 2. To może zakaz na drugie życie ?

  • Zadna korupcja. Po prostu tu jest Polska. Tu jest duze przyzwolenie na jazde po pijaku i sady tez sa poblazliwe.

   • To nie przypadek?

    No właśnie – i tu jest clue meritum programu: cyt „Tu jest duze przyzwolenie na jazde po pijaku i sady tez sa poblazliwe”.

    Ogólnie, można odnieść wrażenie, że jest jakieś odgórne zalecenie – „niech się polaczki same wybiją i konfliktują… służby i system ma przymykać oko na takie przypadki”.
    I tak jest w całej Polsce. Wg mnie to nie przypadek. Od lat nic się z tym nie robi, a skala pijanych, beztroskich mordercow na drogach lawinowo narasta.

 3. mam nadzieję, że pójdzie do pierdla na minimum trzy lata.
  albo wyjdzie normalny albo jako społeczny menel
  ch.. mu .. w du … – wsiura się nie wyleczy z wsiurstwa

 4. Ja na trzeźwo też bym na to bydlę nie wsiadł…….

 5. Dołożą mu kolejny zakaz na pewno poskutkuje.

 6. to już nic nie pomoże , to choroba nieuleczalna , powinni mu oddać prawo jazdy i niech przynajmniej jeździ po drogach legalnie

 7. Za tydzien będzie śmigał na innym urządzeniu drogowym! zakład?

 8. Biłgorajska nuta

 9. Społeczeństwu potrzebni są tacy ludzie, pomyślcie: jeden drań, a tylu porządnych ludzi ma zajęcie.
  Szkoda mi tylko grabarza (no i „dobrodzieja”, obaj będą musieli poczekać, aż w szpitalu fachowcom „coś nie wyjdzie”.

 10. Tylko kofiskata pojadów pijakom może ich powstrzymać koniec kropka

 11. Janusz z Januszowa

  Kolejny raz stanie przed sadem a sad zakaze jazdy na quadzie… buahahaha do pierdla na przymusowe roboty niech szyje uniformy pierdlowe dla takich jak on.

 12. Wszystkich chcecie zamykać,no ale ZK nie są z gumy i nie pomieszczą wszystkich pijaczków,już nie ma miejsca dla złodziei a co mówić o kierujących po alko, zresztą idą wybory trzeba elektoratowi pomóc w wyborze, później jakoś to będzie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online