Od poniedziałku zmienią się trasy niektórych linii komunikacji miejskiej w Lublinie

Trzy linie autobusowe zmienią trasy przejazdów, z kolei w przypadku czterech kolejnych zmianie ulegną godziny odjazdów z poszczególnych przystanków. Wszystko to zacznie obowiązywać od początku przyszłego miesiąca.

Kolejne zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej zapowiedział Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Od poniedziałku 1 lipca inaczej pojadą autobusy linii nr 16, 35 i 73. Do tego w innych godzinach będą kursowały pojazdy kilku kolejnych linii.

W związku z rezygnacją gminy Głusk w ponoszeniu kosztów kursowania linii nr 35 na terenie gminy, autobusy będą kursować z Felina przez ul. Doświadczalną, al.
Witosa do Świdnika. Przejadą przez al. Jana Pawła II, al. Lotników Polskich, drogą serwisową wzdłuż strasy S17, ul. Wyszyńskiego, ul. Klonową, ul. Kusocińskiego oraz ul. Racławicką. Wybrane kursy będą zaś wydłużone do przystanku Świdnik – stadion.

Natomiast w związku z zamknięciem pętli nawrotowej przy ul. Wygodnej, linia 16 zostaje skrócona zostanie do Głuska, do przystanku Głusk 03. Natomiast linia 73 nie będzie wykonywała kursów wariantowych przez ul. Wygodną tylko przez pętlę w Głusku. Skorygowane będą również rozkłady linii nr 14, 15, 39 i 54. W tym przypadku chodzi o zmiany w godzinach odjazdów z przystanków.

(fot. lublin112)

Zobacz również

9 komentarzy

  1. Ta. Bo w wakacje ludzie do pracy nie jeżdżą. Dlaczego są zabierane kursy. Nie tylko dzieci do szkoły jeżdżą komunikacją miejską.

  2. Nie ma ul. Racławickiej, sa al. Racławickie!

  3. W wakacje autobusy jeżdżą rzadziej. Miesięczne powinny być tańsze

  4. I dobrze i tak na wakacje Lublin wymiera, za moich czasów jeszcze 4-5 lat temu studia miały jakis poziom bardzo dużo poprawek było bo egzaminy byly wymagające, a dzis gimbaziarze w 3 połowie czerwca z miasta uciekają bo uczelnie idą im totalnie na ręke organizując examy na śmiesznym poziomie z pytaniami które my ucztliy sie wgimnazjum bo jest 30% mniej studentów niz kiedys. I zawsze mnie zastanawia dlaczego w piątki jest tak mało ludzi na miescie (studenci w wiekszosci pt wolne mają) w godzinach przyjazdu i odjazdu z pracy, czyzby sobie piąteczki na urlopy ucinali???

  5. A czemu cena biletów pozostała bez zmian ?? No i czy ceny zostaną obniżone jak zamiast nowych, klimatyzowanych w pełni niskopodłogowych z biletomatami autobusy warbusa zostaną zastąpione w połowie nispokopodłogowymi, nie klimatyzowanymi z niespełna milionem przebiegu powarszawskimi jelczami z mpk ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska