690 680 960

Niezabitów: Pościg policji za pijanym kierowcą

Najpierw autem a następnie pieszo usiłował uciekać przed policją pijany mężczyzna, którego usiłowali zatrzymać do kontroli policjanci.

W sobotę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim otrzymał informację, że jedną z dróg w okolicach Poniatowej jedzie Mitsubishi, którym kieruje nietrzeźwy mężczyzna. Wysłany na miejsce patrol zauważył pojazd w miejscowości Niezabitów. Policjanci od razu przystąpili do próby zatrzymania auta.

– Jego kierowca na widok funkcjonariuszy tylko przyśpieszył, nie zwracał także uwagi na dawane przez policjantów sygnały dźwiękowe i świetlne. Po kilku kilometrach ucieczki mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi a następnie wpadł do przydrożnego rowu. Jednak go to nie zniechęciło, gdyż szybko opuścił pojazd i usiłował kontynuować ucieczkę pieszo. Nie udało mu się to, gdyż po kilku krokach został zatrzymany przez policjantów – tłumaczy przebieg zdarzenia asp. Edyta Żur z KPP w Opolu Lubelskim.

Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Poniatowa, od którego funkcjonariusze od razu poczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci dodatkowo ustalili, że mężczyzna kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień. Za szereg przewinień których się dopuścił kierujący odpowie niebawem przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4074zł -0.57%
  • GBP 5.3351zł 0.26%
  • EUR 4.7402zł -0.16%
  • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas