Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Port Lotniczy Lublin: Ponad 10 tys. pasażerów w marcu

Port Lotniczy Lublin podsumował ilość pasażerów jaka skorzystała z lotniska w marcu tego roku. Z miesiąca na miesiąc liczba podróżnych nieznacznie wzrasta.

W marcu z lotniska odprawiono 10 352 pasażerów. Na tendencję wzrostową ma wpływ nowych połączeń, m.in. do Liverpoolu oraz większa ilość lotów do Londynu. Obecnie port lotniczy funkcjonuje siedem dni w tygodniu.

Liczba obsłużonych pasażerów w marcu, byłaby większa o ok. 1 200 osób, gdyby nie fatalne warunki atmosferyczne, które sprawiły, że cztery samoloty zostały przekierowane na inne lotniska. Od 17 grudnia 2012 roku, czyli od uruchomienia działalności operacyjnej lotniska do końca marca 2013 roku w Porcie Lotniczym Lublin odprawiono 37 807 pasażerów. Pomyślnie wykonano 177 operacje lotnicze – informuje Port Lotniczy Lublin.

Przewoźnicy korzystający z lotniska – Wizz Air oraz Ryaniar – uruchomili dodatkowe połączenia. Od 31 marca za pośrednictwem linii lotniczych Ryanair na lotnisko Londyn Stansted polecimy także w niedzielę. Z kolei Wizz Air oferuje nowe rejsy do Londyn-Luton w czwartki.

W poniedziałek wielkanocny w Lublinie, po raz pierwszy, wylądował samolot linii lotniczych Ryanair. Tym samym zostały zainaugurowane regularne loty do Liverpoolu. Za pośrednictwem niskokosztowego przewoźnika, pasażerowie dwa razy w tygodniu (poniedziałek, piątek) będą mogli odwiedzić to popularne i znane m.in. dzięki zespołowi The Beatles miasto północnej Anglii – czytamy na stronie internetowej lotniska.

Komentarze wyłączone