Port Lotniczy Lublin: Ponad 10 tys. pasażerów w marcu

Port Lotniczy Lublin podsumował ilość pasażerów jaka skorzystała z lotniska w marcu tego roku. Z miesiąca na miesiąc liczba podróżnych nieznacznie wzrasta.

W marcu z lotniska odprawiono 10 352 pasażerów. Na tendencję wzrostową ma wpływ nowych połączeń, m.in. do Liverpoolu oraz większa ilość lotów do Londynu. Obecnie port lotniczy funkcjonuje siedem dni w tygodniu.

Liczba obsłużonych pasażerów w marcu, byłaby większa o ok. 1 200 osób, gdyby nie fatalne warunki atmosferyczne, które sprawiły, że cztery samoloty zostały przekierowane na inne lotniska. Od 17 grudnia 2012 roku, czyli od uruchomienia działalności operacyjnej lotniska do końca marca 2013 roku w Porcie Lotniczym Lublin odprawiono 37 807 pasażerów. Pomyślnie wykonano 177 operacje lotnicze – informuje Port Lotniczy Lublin.

Przewoźnicy korzystający z lotniska – Wizz Air oraz Ryaniar – uruchomili dodatkowe połączenia. Od 31 marca za pośrednictwem linii lotniczych Ryanair na lotnisko Londyn Stansted polecimy także w niedzielę. Z kolei Wizz Air oferuje nowe rejsy do Londyn-Luton w czwartki.

W poniedziałek wielkanocny w Lublinie, po raz pierwszy, wylądował samolot linii lotniczych Ryanair. Tym samym zostały zainaugurowane regularne loty do Liverpoolu. Za pośrednictwem niskokosztowego przewoźnika, pasażerowie dwa razy w tygodniu (poniedziałek, piątek) będą mogli odwiedzić to popularne i znane m.in. dzięki zespołowi The Beatles miasto północnej Anglii – czytamy na stronie internetowej lotniska.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika