Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niespokojnie w pogodzie. Pojawią się burze i intensywne opady deszczu

We wtorek nad regionem zalegać ma w dalszym ciągu powietrze zwrotnikowe z południa kontynentu. W godzinach popołudniowych i wieczornych należy spodziewać się lokalnie burz z dużą ilością wyładowań atmosferycznych.

Największe ryzyko pojawienia się zjawiska burzowych w ciągu dnia jest na południu województwa lubelskiego. Podczas burz możliwe są silne porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie powodujące szkody. Niewykluczone są intensywne opady deszczu prowadzące lokalnie do podtopień.

Bliżej godzin nocnych nad region od zachodu zacznie nasuwać się pas zwiększonej niestabilności powietrza, co w połączeniu z procesami wspomagającymi konwekcje może doprowadzić do powstania burz. Zarówno w formie pojedynczych ośrodków burzowych, jak i też bardziej zorganizowanych multikomórek burzowych.

W nocy z wtorku na środę podczas burz możliwe są intensywne opady deszczu i duża ilość wyładowań atmosferycznych. Zjawiska konwekcyjne zaczną zanikać najprawdopodobniej bliżej godzin porannych w środę.

Aktualną sytuację możecie śledzić, klikając w link poniżej.
http://lubelscyfanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

2017-05-30 11:47:56
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

 1. Nie wiem po co czerpiecie prognozę od LFP. Znowu pudło. Żadnych burz dzisiaj nie będzie.

  • Lubelscy Fani Pogody

   W nocy są niewykluczone w regionie. Pudła nie było, bo ośrodki burzowe pojawiły się na południu Lubelszczyzny.

   Akurat nasze prognozy mają wysoką sprawdzalność, także takie komentarze są mocno nie na miejscu.

   • Studętkom jezdem to wiem że....

    Najlepszom sprawdzalność pogody majom Górole spod samiuśkich Tater i to nawet ci co internetu nie majom – zapytani o pogodę godajom: „Abo bedzie pogoda, abo bedzie loło’.