Utrudnienia w ruchu na drogach regionu. Rozpoczyna się 61. Międzynarodowy Wyścig Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej

Od dziś – 30 maja do 3 czerwca na terenie województwa lubelskiego na 6 etapach rywalizować będą kolarze podczas tegorocznej 61. edycji Międzynarodowego Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Utrudnienia w ruchu pojawią na terenie powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, lubelskiego, tomaszowskiego, krasnostawskiego oraz janowskiego.

Dziś 30 maja, w godz. 14:30 do 18.30 odbędzie się I etap, którego trasa rozpocznie się w Zamościu na ulicy Szczebrzeskiej, droga krajowa nr K-74 i przebiegać będzie przez miejscowości: Szczebrzeszyn, Frampol, Wysokie, Zakrzew, Frampol, Szczebrzeszyn, Zamość.

W dniu 31 maja trasa II etapu rozpoczyna się o godz. 10.00 przebiegać będzie (na terenie pow. zamojskiego) na drodze pomiędzy miejscowościami: Żdanów – Lipsko Polesie – Żdanów, droga wojewódzka W-849.

W dniu 31 maja trasa III etapu rozpoczyna się o godz. 15.00 na drodze wojewódzkiej W 849 w m. Żdanów i przebiegać będzie przez miejscowości: Józefów – Biłgoraj – Frampol – Szczebrzeszyn – Zamość. (powiat zamojski i biłgorajski).

W dniu 1 czerwca trasa IV etapu rozpoczyna się o godz. 10.00 w miejscowości Zamość ul. Hrubieszowska, droga krajowa nr K74 i przebiegać będzie przez miejscowości: Miączyn, Hrubieszów, Białopole, Chełm, Siennica Różana, Stara Wieś, Skierbieszów i Zamość. (powiat zamojski, hrubieszowski, chełmski, krasnostawski).

W dniu 2 czerwca trasa V etapu (wyścig uliczny) rozpoczyna się o godz. 17.00 w Zamościu na ul. Akademickiej i przebiegać będzie ulicami: Akademicka, Zamkowa, Królowej Jadwigi, Podgroble, Szczebrzeska, Dzieci Zamojszczyzny, Sadowa, Piłsudskiego, Akademicka.

W dniu 3 czerwca trasa VI etapu rozpoczyna się o godz. 10.00 w miejscowości Kalinowice na drodze krajowej K17 i przebiegać będzie przez miejscowości Tomaszów Lubelski, Susiec, Tomaszów Lubelski, Sabaudia, Rachanie, Łaszczów, Tyszowce, Komarów Osada, Łabunie i Zamość (powiat zamojski i tomaszowski).

– Wyścig poza obszarem miejskim odbędzie się przy otwartym ruchu drogowym, tylko na czas przejazdu czołówki i głównego peletonu wyścigu pojazdy jadące z przeciwka kierowane będą na pobocze drogi, natomiast na czas przejazdu kolumny wyścigu przez miasto i podczas dojazdu do mety ulice, którymi będą przejeżdżać kolarze, zostaną wyłączone z ruchu drogowego – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

2017-05-30 11:26:55
(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

 1. Że wyścig to super sprawa ale nic poza tym nie uważam ukraińców za przyjaciół

  • Masters – popieram Cię w całej rozciągłości… Jak oni siedzą w LBN w wąwozie, piją i drą mordy to OK, a jak człowiek pojedzie do Lwowa i odezwie sie po polsku to „Oooo, niedorżnięte polaczki przyjechały…”

   • grupa turystyczna

    ” OK, a jak człowiek pojedzie do Lwowa i odezwie sie po polsku to „Oooo, niedorżnięte polaczki przyjechały…”

    Nieprawda!

    We Lwowie zawsze się spotykaliśmy z niezwykłą życzliwością i pomocą ze strony Tubylców.
    Język polski tylko ułatwiał komunikację.
    Lwowiacy są mega przyjaźni! Komentarz, który zacytowaliśmy powyże /jajaja/, pochodzi chyba od trola, który nigdy tam nie był i powiela stereotypy!

    • tak.. są dla nas otwarci i kochający – dlatego niszczą polskie pomniki we Lwowie i zwalają na Ruskich… Radzę dobrze przeczytać historię i spotkania przedstawicieli OUN UPA w Kanadzie i uwalone przez obecnych tajnych wodzów pomysły m.in. zaostrzenie stosunków Polska-Rosja…

  • Dokładnie , niby od kiedy przyjaznimy sie z Ukraincami ? Sport super ale o przyjazni z tym narodem lepiej nie wspominać!

 2. Przyjaźń z ukraińcami? Chyba to mokry sen lewaków. Wielu jest ukraińców, którzy by Polaków skrócili o głowę. Wpuszczanie ukraińców do Polski to jak wpuszczenie lisa do kurnika. Widocznie niektórzy mają słabą pamięć i już zapomnieli o Wołyniu.

  • Ale to towarzysze z pisu chetnie wpuszczaja do nas ukraincow ale tam tyle towarzyszy z pzpr siedzi, ze mozna ich uzna ze lewakow 🙂

 3. Ukrainiec nigdy nie będzie moim przyjacielem

 4. Wyścig przyjaźni Polsko Ukraińskiej im. Stepana Bandery… z metą w Przemyślu. Przegięcie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew