690 680 960

Nieprzytomna 12-latka trafiła do szpitala. Dziecko podtruło się czadem

Nieprzytomna 12-latka trafiła do szpitala po zatruciu czadem z piecyka gazowego. Dziecko odzyskało przytomność w placówce medycznej, trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.

Minionej nocy policjanci z Łukowa otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu w gminie Stanin nieprzytomnej 12-latki. Dziecko kąpało się w łazience, gdzie zamontowany był piecyk gazowy.

Rodzice 12-latki zaniepokojeni dłuższą nieobecnością córki otworzyli drzwi i wówczas znaleźli niedającą oznak życia dziewczynkę. Udzielając jej pomocy w międzyczasie wezwali zespół ratownictwa medycznego. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Na szczęście, w szpitalu dziewczynka odzyskała przytomność, następnie przetransportowaną ją do specjalistycznej placówki medycznej.

Na miejscu mundurowi dowiedzieli się od ratowników medycznych, że w momencie przyjazdu do domu 12-latki, ich czujniki czadu zasygnalizowały podwyższony poziom tlenku węgla. Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły zdarzenia, sprawdzą między innymi sprawność piecyka gazowego i drożność przewodów wentylacyjnych.

(fot. Policja Łuków)

5 komentarzy

 1. najpierw to trzeba ustalić ile miała zwyczaj siedzieć w tej wannie…bo jak dwie godziny i coraz dopuszczała wody…to będzie wszystko jasne…
  nawet najlepsza wentylacja nie pomoże jak w łazience pełno pary a piecyk chodzi rozgrzany do czerwoności…nastolatki powinny z kieszonkowego płacić za wodę…wtedy zużycie gwałtownie spadnie…

 2. ................

  A ty nigdy dzieckiem nie byłeś i nie siedziałeś w wannie. Po co takie wypociny na temat czasu spędzonego w kąpieli.

 3. Bzdura poprawnie działający piecyk może godzinami działać w takich warunkach i być bezpieczny. Pytanie czy zadbali o doprowadzenie odpowiedniej ilości powietrza i drożny komin.
  Niestety śmiało mogę powiedzieć że mieszkańcy Lubelszczyzny skąpią w tej kwestii i przegląd wykonują dopiero gdy coś się stanie.

  A teraz się przyznawać kto w przeciągu 2 lat nie zrobił przeglądu pieca?

  Jeżeli jesteś w tym gronie a myślę że 70% Lublina tak jest to wiedz że ryzykujesz życiem a także szybszym zużyciem kotła.

  Pozdrawiam
  Serwisant

 4. Bo ciężko zamontować czujnik czadu, który kosztuje 100zl.

 5. Pamiętajmy o montowaniu certyfikowanych czujników czadu.

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie