Włamywacz z 20 zarzutami. Straty poszkodowanych sięgają ponad 160 tys. złotych (zdjęcia)

W ręce lubelskich policjantów wpadł seryjny włamywacz. 19-latek z Lublina usłyszał łącznie 20 zarzutów kradzieży z włamaniem, grozi mu do 10 lat więzienia.

Operacyjni z KMP Lublin ustalili, że 19-letni mieszkaniec Lublina może mieć na swoim koncie liczne kradzieże z włamaniem do mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie miasta.

Mundurowi zebrali dowody, które pozwoliły udowodnić 19-latkowi dokonanie 20 kradzieży z włamaniem. Do przestępstw dochodziło przez ostatnie kilka miesięcy w różnych dzielnicach miasta. Sprawca do mieszkań dostawał się poprzez przełamanie zabezpieczeń w drzwiach lub oknach balkonowych. Jego łupem padała najczęściej biżuteria, monety kolekcjonerskie oraz pieniądze. Łączne straty szacuje się na kwotę około 160 tys. złotych.

Młody mężczyzna usłyszał już łącznie 20 zarzutów. W przeszłości 19-latek notowany był już za m.in. rozbój oraz posiadanie narkotyków. Wczoraj na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec 19-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Grut to dobrze wystartować w dorosłość 😉

  • Gut chłopak.Jak dostanie kolejny wyrok w zawieszeniu to zapraszamy do Italia.My Mu dać dobrze zarobić.

   • Uprzedzam, że z obozu pracy nakierowanego na zbiór pomidorów spróbuje uciec albo będzie kradł pomidory. Tak więc dobrze się zastanówcie, bo zanim mu wpoicie zasady to trochę minie

 2. I to jest sprawiedliwosć .10 lat życia w wiezieniu na koszt nas wszystkich.Zamiast trzymać takich o wodzie i chlebie do czasu aż odrobią straty których narobili ,to dostają jakieś kompletnie nie skuteczne kary ,gdzie nie ma żadnej mowy o jakimkolwiek odrabianiu tego co ukradli

 3. art 279kk:
  „Kradzież z włamaniem w typie podstawowym jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W sytuacji, gdy zachowanie sprawcy zostanie uznane za przypadek mniejszej wagi zagrożenie karą wynosi pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.”

  Za rok będzie to samo robił…

 4. Patologia i taki śmieć będzie żył za nasze podatki

 5. POWINNO SIĘ TWARZ POKAZAĆ ŻEBY KAŻDY WIEDZIAŁ JAK ZŁODZIEJ WYGLĄDA.

 6. Według tego prawa może dostanie 1 rok w zawieszeniu ,a strat nigdy nie pokryje.Taka prawda.

 7. Ciekawe który dom dziecka tego patola wychował.

 8. a to dobre ,10 lat mu grozi ,a dostanie max rok w zawieszeniu ze względu na młody wiek .Niech żyją wolne i nie zawisłe !!!!

 9. I to coś ma sie zresocjalizować w wiezieniu ? Prędzej uwierzę w to ze ziemia jest płaska ,niż w resocjalizację recydywistow .Dla nich jedyna sensowana kara to kajdany u nóg i praca w kopalniach ,bez moozliwosci wyjadu na powierzchnię

 10. odsiedzi sobie ze 3 lata w ciepłym więzieniu i podszkoli się do poważniejszych przestępstw. zamiast wysłać go do pracy za miskę ryżu…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online