Włamywacz z 20 zarzutami. Straty poszkodowanych sięgają ponad 160 tys. złotych (zdjęcia)

W ręce lubelskich policjantów wpadł seryjny włamywacz. 19-latek z Lublina usłyszał łącznie 20 zarzutów kradzieży z włamaniem, grozi mu do 10 lat więzienia.

Operacyjni z KMP Lublin ustalili, że 19-letni mieszkaniec Lublina może mieć na swoim koncie liczne kradzieże z włamaniem do mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie miasta.

Mundurowi zebrali dowody, które pozwoliły udowodnić 19-latkowi dokonanie 20 kradzieży z włamaniem. Do przestępstw dochodziło przez ostatnie kilka miesięcy w różnych dzielnicach miasta. Sprawca do mieszkań dostawał się poprzez przełamanie zabezpieczeń w drzwiach lub oknach balkonowych. Jego łupem padała najczęściej biżuteria, monety kolekcjonerskie oraz pieniądze. Łączne straty szacuje się na kwotę około 160 tys. złotych.

Młody mężczyzna usłyszał już łącznie 20 zarzutów. W przeszłości 19-latek notowany był już za m.in. rozbój oraz posiadanie narkotyków. Wczoraj na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec 19-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

15 komentarzy

  1. odsiedzi sobie ze 3 lata w ciepłym więzieniu i podszkoli się do poważniejszych przestępstw. zamiast wysłać go do pracy za miskę ryżu…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew