Kolejna bimbrownia zlikwidowana. 51-latek miał niemal 200 litrów zacieru i 90 litrów gotowego alkoholu

Policjanci zlikwidowali kolejne miejsce w regionie, gdzie nielegalnie produkowany był alkohol. Tym razem na terenie powiatu radzyńskiego mundurowi zarekwirowali aparaturę oraz 200 litrów zacieru i około 90 litrów gotowego produktu.

W miniony piątek radzyńscy kryminalni weryfikując posiadane informacje dokonali przeszukania jednej z posesji w gminie Borki. W trakcie działań mundurowi natrafili na aparaturę do produkcji alkoholu.

Co więcej, policjanci zabezpieczyli także niemal 200 litrów zacieru i około 90 litrów gotowego alkoholu. Z ustaleń policjantów wynika, że domową produkcją alkoholu zajmował się 51-latek, mieszkaniec gminy Borki.

Wkrótce o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Policjanci przypominają, że nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów zagrożony jest karą pozbawienia wolności do roku oraz przepadkiem zarówno ujawnionego sprzętu do nielegalnej produkcji alkoholu jak i wytworzonego za jego pomocą trunku.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Oj tam, oj tam… na własny użytek pewnie produkował😉

 2. No cóż, do tej pory przymykali oczy ale koniec dobrego, trza na pińcet plus i dodatkowe emerytury to niedługo bedom łapać wszystkich i za fszystko bo dalsze podwyżki nie podobają się suwerenowi. Pis bracie, PIS … i dojna zmiana.

 3. troszkę mało klarowny ten destylat 🙁

 4. Bo się nie podzielił tylko sam chciał wszystko wychlać egoista

 5. To jeszcze go za gwałt posadźcie, bo pewnie też aparaturę ma.

 6. A może nich czepia sie płynu do spryskiwaczy w samochodach tez alkohol

 7. Pamiętam jak kiedyś ojciec miał cykora jak podczas destylacji wywaru od strony lasu wpadło na podwórko dwóch z MO. Na szczęście szukali tylko wuja co się im urwał z warunkowego.

 8. Lepiej niech każdy sprawdzi spiżarki bo jak komuś zafermentował sok lub inne owoce w syropie to też będzie przypał 🙂 strach już pierdnąć bo nie legalny gaz się wytwarza i można dostać mandat za zatruwanie środowiska 😂

 9. A czemu nie pokazali tego destylatu !? tam było ze 30 rodzai różnych nalewek które gromadził 25 lat a do tego z jedna trzecia to wino . Najlepiej pokazać graty i trochę zacieru i napiętnować biednego chłopka który nie chciał pić tego syfu ze sklepu

 10. teraz policja ma wynik w tym temacie bo niektórzy ludzie to prawdziwe ścierwa !!! piszą donosy na lewo i prawo !!! robi się jak za komuny !!! albo jeszcze gorzej !!!

 11. Wstyd i hańba dla służb a przede wszystkim władz. Dajcie ludziom żyć jak chcą, ktoś pędzi biber to jego wybór , ktoś kupuje płaci za to i chce to pic tez jego wybór. Złodzieje tylko czesać kasę z akcyzy chcą… sami sobie pijcie akcyzowe chemikalia ze stocka.

 12. Ale koks z depozytu znika nie wiadomo gdzie 😀 ale dzbany skorumpowane .

 13. Teraz widać jak państwo dba o swoje, pędzisz bimber to nielegalne i służby państwowe będą cię szukać aż znajdą bo konkurencję robisz,a gdy nielegalni przewoźnicy jeżdżą po mieście to nic nie robią bo nie ma konkurencji dla państwa,

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online