Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna bimbrownia zlikwidowana. 51-latek miał niemal 200 litrów zacieru i 90 litrów gotowego alkoholu

Policjanci zlikwidowali kolejne miejsce w regionie, gdzie nielegalnie produkowany był alkohol. Tym razem na terenie powiatu radzyńskiego mundurowi zarekwirowali aparaturę oraz 200 litrów zacieru i około 90 litrów gotowego produktu.

W miniony piątek radzyńscy kryminalni weryfikując posiadane informacje dokonali przeszukania jednej z posesji w gminie Borki. W trakcie działań mundurowi natrafili na aparaturę do produkcji alkoholu.

Co więcej, policjanci zabezpieczyli także niemal 200 litrów zacieru i około 90 litrów gotowego alkoholu. Z ustaleń policjantów wynika, że domową produkcją alkoholu zajmował się 51-latek, mieszkaniec gminy Borki.

Wkrótce o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Policjanci przypominają, że nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów zagrożony jest karą pozbawienia wolności do roku oraz przepadkiem zarówno ujawnionego sprzętu do nielegalnej produkcji alkoholu jak i wytworzonego za jego pomocą trunku.

Kolejna bimbrownia zlikwidowana. 51-latek miał niemal 200 litrów zacieru i 90 litrów gotowego alkoholu

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

20 komentarzy

  1. Wstyd i hańba dla służb a przede wszystkim władz. Dajcie ludziom żyć jak chcą, ktoś pędzi biber to jego wybór , ktoś kupuje płaci za to i chce to pic tez jego wybór. Złodzieje tylko czesać kasę z akcyzy chcą… sami sobie pijcie akcyzowe chemikalia ze stocka.

  2. Ale koks z depozytu znika nie wiadomo gdzie 😀 ale dzbany skorumpowane .

  3. Teraz widać jak państwo dba o swoje, pędzisz bimber to nielegalne i służby państwowe będą cię szukać aż znajdą bo konkurencję robisz,a gdy nielegalni przewoźnicy jeżdżą po mieście to nic nie robią bo nie ma konkurencji dla państwa,