Nielisz: Pijany 23-latek ukradł matiza. Daleko nie zajechał

23-latek zabrał należące do mieszkańca gm. Nielisz auto i urządził sobie przejażdżkę, którą zakończył na łąkach. Jak się okazało był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci z Nielisza poinformowani zostali o kradzieży wartego 3 tys. złotych matiza należącego do 47-letniego mieszkańca gm. Nielisz.

-Jak wynikało z zawiadomienia 47-latka, wieczorem zaparkował on auto przed posesją. Wyjął kluczyki ze stacyjki ale pozostawił je na siedzeniu. Sam poszedł zaś do domu. Kiedy po chwili wyszedł na zewnątrz stwierdził brak swojego samochodu. Wspólnie z sąsiadem udał się na poszukiwanie skradzionego mu matiza. Poszukiwania okazały się jednak bezskuteczne. Kiedy mężczyźni powrócili do domu usłyszeli dochodzący z niedalekiej odległości odgłos pracującego na wysokich obrotach silnika. Na pobliskich łąkach 47-latek zauważył swój pojazd. Auto posiadało liczne uszkodzenia drzwi i dachu – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej policji.

Za kierownicą pojazdu siedział znany zgłaszającemu, 23-letni mieszkaniec gm. Izbica. Mężczyzna próbował wyjechać pojazdem z podmokłego terenu. 47-latek uniemożliwił młodzieńcowi kontynuowanie jazdy. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze policji. Wezwana została również karetka pogotowia, która przewiozła 23-latka do szpitala.

-Młodzieniec z urazem głowy i brzucha trafił do szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarzy. Na miejscu pilnują go również policjanci. Jak się okazało 23-latek w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie pokazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania – dodaje podinsp. Joanna Kopeć.

Policjanci ustalają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia. Jeżeli tylko stan zdrowia 23-latka na to pozwoli zostanie on przesłuchany. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież pojazdu i kierowanie autem w stanie nietrzeźwości zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

2014-05-19 11:50:16
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

3 komentarze

 1. mgr. Ćwierćcipkiewicz

  Ciekawe czy wystarczająco mocno telepnął łbem żeby mu klepki na właściwe miejsce powskakiwały.
  Życzę mu zdrowia i wszystkich stosunków płodnych do końca życia..

 2. kluczyki właściciel zostawił na siedzeniu, to nie była kradzież…

 3. Dokładnie tak. Samochód ma być zabezpieczony przed możliwością uruchomienia przez osobę niepowołaną, tymczasem kluczyki były pozostawione na siedzeniu, więc w zasadzie każdy miał możliwość uruchomienia pojazdu i odjechania w siną dal. Tymczasem przepis PORD o zatrzymaniu i postoju mówi jasno: kierowca ma obowiązek zabezpieczyć pojazd przed możliwością uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować środki w celu uniknięcia wypadku:

  http://www.arslege.pl/zatrzymanie-i-postoj-pojazdu-zasady-ogolne/k168/a22295/

  I tyle w tym temacie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7312zł 0.02%
  • GBP 5.1244zł 0.34%
  • EUR 4.531zł 0.16%
  • CHF 4.2053zł 0.19%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL