Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niedrzwica Duża: Ukradł kurierowi paczkę z auta. Wpadł, bo stał z łupem na przystanku

Za kradzież przesyłki kurierskiej i inne przestępstw odpowie 47-letni mieszkaniec gminy Bełżyce. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, po tym jak kilka dni temu ukradł kurierowi z auta paczkę z laptopem.

Kilka dni temu policjanci z Bełżyc otrzymali informację o kradzieży w Niedrzwicy Dużej, paczki z pojazdu dostawczego firmy kurierskiej.

– Jak ustalono, nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pracownika, z otwartego dostawczego pojazdu firmy kurierskiej ukradł przesyłkę. W paczce znajdował się laptop warty ponad 2 tys. zł – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Po kilkunastu godzinach sprawca kradzieży wpadł w ręce policjantów.

– Kiedy mundurowi przejeżdżali nocą w rejonie jednego przystanków, zauważyli mężczyznę. Wzbudził ich zainteresowanie, bo trzymał przedmiot przypominający przenośny komputer. To był strzał w dziesiątkę. Okazało się, że jest to sprzęt, który zniknął z samochodu firmy kurierskiej. 47-latek został zatrzymany – wyjaśnia asp. Anna Kamola.

Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez 47-latka znaleźli kolejne dowody, świadczące o tym, że mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt z prawem.

– Mężczyzna posiadał dokumenty, które ukradł z innego pojazdu w 2014 r. Znalezione zostały także dokumenty, które razem z portfelem i gotówką w kwocie 700 zł. ukradł jeszcze w 2009 roku – dodaje asp. Anna Kamola.

47-letni mieszkaniec gm. Bełżyce wkrótce odpowie za popełnione kradzieże. Kodeks karny za powyższe przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

2017-02-20 06:59:16
(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

  1. Do Czerniejowa z nim na próbny rozruch.

  2. Nie tylko złodziej ale i kolekcjoner

  3. a bańki dziadka nie miał i kilograma kiełbasy ukradzionej w 1998 roku ?

  4. Jakim to trzeba być pustakiem żeby zaraz potem stać z tym na przystanku 🙂

  5. rycho i zdzicho.

    Och delikatna i zgorszona Lolll – co Ty na to?