Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej (zdjęcia)

Mieszkańcy powiatu zamojskiego natrafili na niewybuchy z okresu II wojny światowej. Mieszkaniec Nielisza odkrył granat na swojej posesji, zaś mieszkaniec gminy Miączyn znalazł pocisk artyleryjski na polu w Zawalowie. Na miejscu interweniowali policjanci oraz saperzy.

W miniony wtorek policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch niebezpiecznych znalezisk. Pierwsze z nich zostało odkryte przez mieszkańca Nielisza, który pracując na swojej posesji, natrafił na groźny niewybuch. Drugie znaleziono na polu w Zawalowie, gdzie mieszkaniec gminy Miączyn, orząc ziemię, natknął się na kolejny niebezpieczny przedmiot. Obydwaj mężczyźni natychmiast zaniechali prac i powiadomili służby policji.

Dyżurny komendy wysłał na miejsce zdarzenia policjantów. Do Nielisza skierowano miejscowych funkcjonariuszy, a do Zawalowa przybyli mundurowi z Posterunku w Miączynie. Policjanci odpowiednio zabezpieczyli teren, czekając na przybycie wyspecjalizowanych saperów z jednostki wojskowej w Chełmie, którzy mieli zająć się usunięciem zagrożeń.

Okazało się, że w Nieliszu znaleziono granat typu F1, natomiast w Zawalowie natrafiono na pocisk artyleryjski o długości około 40 centymetrów. Oba te przedmioty stanowiły pozostałości z czasów II wojny światowej, które ukryte były pod ziemią.

Wojskowy patrol saperski dokładnie zabezpieczył oba niewybuchy. Dodatkowo, podczas badań terenu w Nieliszu, żołnierze odnaleźli skorupy pocisku artyleryjskiego. Wszystkie te niebezpieczne przedmioty zostały bezpiecznie przewiezione i zneutralizowane.

Niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Jeden komentarz

  1. „pod wpływem kultury zachodu”

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo