Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niebawem ruszą ponowne prace na linii kolejowej Lublin – Dęblin. PKP ma nowego wykonawcę

Wybrany został wykonawca, którego zadaniem będzie dokończenie modernizacji linii kolejowej pomiędzy Lublinem a Dęblinem. Prace mają ruszyć dzień po podpisaniu umowy.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe wybrała najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu na dokończenie prac przy przebudowie linii kolejowej Lublin – Warszawa. Chodzi dokładnie o odcinek pomiędzy Lublinem a Dęblinem, który jak już wielokrotnie informowaliśmy, był przebudowywany przez włoską firmę Astaldi. Spółka porzuciła jednak plac budowy pozostawiając podwykonawców bez zapłaty.

Prace pomiędzy Dęblinem a Nałęczowem dokończy warszawski Budimex. Odcinek ten liczy około 39 km. Zwycięska oferta została wyłoniona w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie negocjacji bez ogłoszenia. Budimex wycenił inwestycję na kwotę 616,4 mln zł netto i na wykonane prace zapewni 72 miesiące gwarancji. Umowa ma zostać podpisana w najbliższym czasie a prace ruszą już dzień później.

Jak już wcześniej przekazywało PKP PLK, prace mają ruszyć jeszcze w marcu, zaś na przełomie III i IV kwartału, a więc w okolicach września – października, znów mają zacząć kursować pociągi do Dęblina. Początkowo jednak tylko po jednym torze. Oznacza to ponad roczne opóźnienie w stosunku do zaplanowanego na początku prac harmonogramu.

(fot. lublin112)

9 komentarzy

 1. No dobrze źe kiedyś ruszą pociągi ta trasą.Ale co będzie z dotychczasową trasą na Łuków?
  Zmodernizowano , kupę kasy wyłoźono , i co znowu krzakami zarosnie jak było przed moderynizacją??

 2. Do Łukowa Regio i będzie wszystko ok

 3. pewnie i to zgonią na Tuska

 4. W końcu ile można nic nie robic

 5. Do ” tylko pytam ” :
  A ty wyłóż trochę kasy na słownik ortograficzny :)))

  • Przecież w Internecie jest zadarmo dostepny geniuszu, który nazwisko profesora napisałeś z małej litery.

  • A Ty to nie wiesz, że przed znakami interpunkcyjnymi się spacji nie stawia? Jak już się kogoś poprawia, to warto z siebie samego pośmiewiska nie robić.

 6. przystojne chłopaki w tym Budimexie pracuja

 7. miodek ,załóż sobie bloga na temat błedów i pisania i tam bedziesz dyskutował na ten temat z podobnymi tobie ,którzy nie mają wżyciu większych problemów ,jak pisownia …na szczescie wikszosci normalnych ludzi mało to interesuje czy ktoś pisze z bledami czy nie