Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

18-letni rowerzysta zatrzymał pijanego kierowcę nissana

Dzięki reakcji 18-latka z gminy Puchaczów udało się zatrzymać pijanego kierowcę nissana. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Wczoraj po południu w miejscowości Puchaczów w powiecie łęczyńskim rowerzysta zatrzymał nietrzeźwego kierującego nissanem. Na miejscu interweniował powiadomiony o wszystkim patrol policji.

Mundurowi ustalili, że 18–latek z gminy Puchaczów zauważył jak ulicą 1 Maja kierujący nissanem jedzie całą szerokością jezdni, a ponadto najeżdża na krawężniki. Nastoletni cyklista bez chwili zawahania pojechał za nissanem. Kierujący autem zaparkował swój pojazd przed jednym ze sklepów. Wówczas 18–latek uniemożliwił mu odejście po czym zaalarmował o zdarzeniu policjantów.

Po badaniu alkomatem okazało się, że 56-letni mieszkaniec gminy Puchaczów miał w organizmie prawie 2 promile. Mężczyzna stracił prawo jazdy, wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Brawo młody, tak trzymaj.

 2. stary pijaczyna na wiosce

 3. Artykuł ten został napisany ku przestrodze wszystkich co siadają za kierownicę mając coś za uszami. Obserwator – cudzych grzechów rejestrator , czai się wszędzie . Tzw. społeczniak może dopaść człowieka na hulajnodze bądź rowerze. Może wybiec z krzaków z atrapą broni palnej i rzucić się pod koła. Trzeba uważać. Radzę ryglować drzwi . Nie zaszkodzi mieć rurki od podnośnika pod ręką.

 4. Przecież jego złapali i kilka tygodni wcześniej

 5. Andrzeju, nie denerwuj się

  Brawo, za obywatelską postawę!

 6. Andrzeju, nie denerwuj się

  I to chyba ten typ, co regularnie jeździ po pijaku. Można codziennie go łapać…

 7. wybaczą jemu, beci juz wybaczyli

Z kraju

Polityka i społeczeństwo