690 680 960

Nie wyrobili się z oznakowaniem. Nowa podstrefa płatnego parkowania ruszy we wtorek

Dopiero od jutra w pełni zacznie funkcjonować czwarta na terenie Lublina podstrefa płatnego parkowania. MPK zapewnia, że oznakowanie jest już kompletne.

We wtorek 8 czerwca, a nie jak pierwotnie planowano 1 czerwca, zacznie obowiązywać czwarta już podstrefa płatnego parkowania na terenie Lublina. Została ona oznaczona literą D i obejmuje dwa obszary. Pierwszy znajduje się pomiędzy al. Tysiąclecia, Solidarności, ul. Prusa, Jaczewskiego, Obywatelską, Unicką, Podzamcze i Lwowską. Drugi to rejon Al. Zygmuntowskich i ul. Piłsudskiego.

Opóźnienie związane jest z tym, iż obsługujące podstrefę Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nie wyrobiło się z oznakowaniem miejsc parkingowych. Chodziło o naniesienie linii wyznaczających płatne miejsca postojowe. Bez nich pobieranie opłat byłoby bezprawne. Spółka wyjaśniała, iż stało się tak z powodu niekorzystnych warunków pogodowych jak też niektórych kierowców, którzy zlekceważyli apele, aby na czas nanoszenia oznakowania poziomego, nie pozostawiać tam swoich pojazdów.

– Prace przy oznakowaniu poziomym i pionowym w podstrefie „D” w ramach Strefy Płatnego Parkowania, zostały zakończone, co oznacza, że wyznaczono już wszystkie miejsca parkingowe. Tym samym z dniem 8 czerwca br. włączone zostaną wszystkie parkomaty – wyjaśnia Weronika Opasiak z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Wiadomo już, że osoby, które wcześniej wykupiły abonamenty, będą miały wydłużony czas ich obowiązywania o liczbę dni, kiedy podstrefa nie działała w pełni. Nie nastąpi to jednak automatycznie. Trzeba się bowiem skontaktować z Zarządem Dróg i Mostów telefonicznie lub drogą elektroniczną. Jednocześnie Biuro Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Lubartowskiej oraz Zarząd Dróg i Mostów, ponownie będą prowadzić sprzedaż abonamentów.

W ramach podstrefy „D” wyznaczonych zostało 436 miejsc parkingowych oraz ustawiono 25 parkomatów. Za pierwszą godzinę parkowania opłata wynosi 2 zł, za drugą godzinę 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł i za każdą kolejną ponownie 2 zł. Uiszczanie opłat będzie kontrolowało 5 pracowników.

(fot. lublin112)

14 komentarzy

 1. na kolanach w kościołach miejsce ściany wschodniej.

 2. Dobrze jest, chcesz jeździć autem to przyzwyczajaj sie do kosztu parkowania tak jak przyzwyczaileś się do kosztu paliwa. Natomiast jest problem po stronie Strazy Miejskiej bo nie reagują na nieprzepisowo/cwaniacko zaparkowane samochody w centrum w strefie płatnego parkowania. Tam juz po 5-u minutach taki cwaniak powinien miec wlepiony mandat, a w rzeczywistości takie cwaniaki parkują miesiącami w swoich darmowych skrawkach na zakazie i nic . To niestey zakrawa na kpinę z tych co płacą za parkowanie.

  • W piątek przy PKS straż hurtowo zakładała blokady, a na Biernackiego VW spokojnie zarasta trawą w obrębie płatnego parkingu.

 3. A ktoś z urzędu to widział jak jest namalowane. Na ulicy czwartek na dole : na tej samej ulicy są wymalowane miejsca po czesci na chodniku a 50 m dalej już tylko na samej ulicy, mniejsza z tym. Na górnym czwartku jest jednokierunkowa od Lubartowskiej a miejsca są wymalowane po prawej strony – przy chodniku. Wjeżdżam z Lubartowskiej na Ul. Czwartek i musze jechać lewą stroną bo po prawej stoją samochody. Wcześniej stały przez wieki po stronie lewej i było OK.

 4. Y3bać was wszystkich z ZDM

 5. Okraść złodzieja

  Precz z parkomatami niech Żuk z własnej kieszeni opłaca swoje wygłupy!!

 6. A ja mam to w d—- jeżdżę na znalezionych tablicach i chodzę w maseczce i mam wy-bane

 7. Jak się nie parkuje na własnej ziemi tylko na cudzej trzeba płacić. Proste i logiczne. Ja tu problemu nie widzę.

 8. Gdzie są te obiecywane przed wprowadzeniem strefy parkingi na jej obrzeżach? Tak miało być pięknie. To zwykłe wyłudzanie pieniędzy od obywateli jest.

 9. Chyba większość postów pisała straż miejska lub urzędasy

 10. ***** PO

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin