690 680 960

Nie warto było pić alkoholu i wsiadać na jednoślad. Kolejny cyklista doświadczył nowego taryfikatora mandatów

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta doświadczył nowego taryfikatora mandatów. 55-latek kierujący jednośladem miał w organizmie ponad 1,5 promila. Mężczyzna wrócił z przejażdżki rowerem z mandatem w wysokości 2500 zł.

Policjanci z Urszulina w powiecie włodawskim zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego rowerzystę, który wyraźnie nie mógł utrzymać prostego toru jazdy.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W myśl nowych przepisów mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) – mandat w tym przypadku wynosi 1 000 złotych. Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

(fot. pixabay.com)

24 komentarze

  1. Smutne , że znowu będzie nagonka na rowerzystów a w żadnym kraju na świecie nie ma czegoś takiego jak zakaz prowadzenia rowerów no chyba , że żyjesz w POLSCE. POWINNI się wziąć za cały system szkolenia kierowców ale nikt nie ruszy rynku wartego kilka miliardów nie uczą jeździć tylko zdać egzamin a potem mamy to co mamy A MANDATY POWINNY BYC OD ZAROBKÓW

  2. mnie jak złapią sprawa idzie do sądu a wtedy mówię ze chcę ten mandat odsiedzieć i tak państwo zarobi ułomne pisowskie!!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina
175. rocznica urodzin Bolesława Prusa