Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Senator Bury o posłach PiS z Lubelszczyzny, którzy głosowali za Polskim Ładem: „Jesteście szkodnikami dla naszej Ojczyzny”

Wprowadzone wraz z początkiem stycznia zmiany podatkowe cały czas budzą ogromne emocje. Dzisiaj na temat Polskiego Ładu postanowił wypowiedzieć się lubelski senator Jacek Bury.

W poniedziałek senator Jacek Bury zorganizował konferencję prasową, w trakcie której przedstawił sytuację, z jaką muszą zmagać się przedsiębiorcy po wprowadzeniu „Polskiego Ładu”. Zmiany podatkowe sprawiły, że wiele firm zmaga się z problemami. Dodał, że jest to również zmora dla tysięcy pracowników na etatach, którzy nie wiedzą o ile spadnie ich wynagrodzenie. Wskazał też na rosnące rachunki za gaz i prąd, a także ceny w sklepach.

Senator wskazał, że podwyżki cen energii, podwyżki cen gazu, galopująca inflacja, coraz droższe kredyty i leasingi, absurdalne podwyżki podatków i źle przygotowane przepisy Polskiego Ładu doprowadzają wielu przedsiębiorców do podjęcia decyzji o zamknięciu firm. Jak tłumaczył, prowadzący działalność gospodarczą liczyli, że mając pandemię i lockdown za sobą, teraz będzie można wrócić do normalności. Okazało się jednak inaczej.

– Nie musimy szukać przykładów w Polsce bo tuż za rogiem, na naszym lubelskim podwórku, można podać przykłady piekarni czy też restauracji, które padły ofiarą rządu PiS i Polskiego Ładu. Sam jestem przedsiębiorcą, rozmawiam z moimi kolegami i koleżankami, którzy też często są przerażeni. Nie wiedzą co mają robić, ta władza postawiła ich nad przepaścią. Jak widać to nie wirus tylko Kaczyński i jego marionetki zrujnują nasz kraj – mówi Jacek Bury.

Senator przypomniał, że za tym, jak to określił „bezprecedensowym skokiem rządu na kasę poprzez podwyżki i drożyznę”, stoją również posłowie z naszego regionu. Następnie przedstawił listę lokalnych parlamentarzystów PiS, którzy głosowali za Polskim Ładem dodając, iż społeczeństwo powinno wiedzieć, komu mogą podziękować, oraz kto skazał polskie firmy na śmierć, w tym firmy z Lubelszczyzny.

– To oni są winni tej sytuacji. Prosili mieszkańców o głosy podczas kampanii, a dziś śmieją się im w twarz i fundują zamordystyczne podwyżki i chaos prawny. Sami zaś nie czują się winni i sprawiają wrażenie jakby to ich nie dotyczyło. W sumie to prawda bo posłowie nie stracą na swoich uposażeniach – dodał Bury.

Zapowiedział jednocześnie internetową akcję, podczas której każdego dnia będą publikowane dane posłów, którzy mają być odpowiedzialni za to, co się dzieje w kraju. Podkreślił, że ma to na celu, aby każda „marionetka Kaczyńskiego” nie miała spokoju za to co zrobiła obywatelom, przedsiębiorcom i pracownikom. Dodał, iż nadszedł czas rozliczeń, a wskazani posłowie PiS są „szkodnikami dla naszej Ojczyzny”, a obywatele zapamiętają, że zafundowali im piekło Polskiego Ładu.

(fot. Jacek Bury)

71 komentarzy

 1. wizerunek ważna sprawa

  Senator bury stwierdził że drożeją kury i nie może pojąć jak przy polityce klimatycznej za którą stoi rudy i jego banda, polityce wschodniego sąsiada za którą również odpowiada ta banda coś może drożeć. Tak drożeje a obecny Rząd wybrany przez prawdziwych Polaków jako jedyny coś z tym euro bajzlem próbuje zrobić Popełnia błędy ale jak ma ich nie popełniać jak druga strona nie stosuje zasad i cieszy się jak nam się coraz gorzej powodzi, wykorzystując do tego wszystkie możliwe środki. Panie właścicielu firmy wróć pan do tego na czym się znasz a brudną politykę, która wypacza zostaw pan innym. Zrób tak jak pewien pan co zrozumiał jakie błędy POpełniał i się z tego wycofał. Niektórzy tego nie rozumieją i zostaje im imię i pierwsza litera nazwiska a to dla wizerunku zdecydowanie za mało. Jest nadzieja bo pierwszego dnia wypełniania funkcji pan ludziom podziękował i tych ludzi dostrzegał a obecnie coś pana od nich odsuwa i karze szydzić z ich postrzegania świata. To jest droga fałszywa i skazana na ostracyzm większości społeczeństwa. Klakierów pan nie potrzebujesz a wyborców owszem.

 2. bura [***] sie odezwała, jak widze jego nazwisko przy owocach w markecie to nie kupuje, nie bedziesz sie za moje bogacił

 3. Fakt jednak jest taki, że molochy i korporacje siedzą w rajach podatkowych a Polskie małe i średnie firmy ledwo dyszą po pandemi, mnóstwo nie wytrzyma do końca roku. Niestety bez podatków tych firm państwo też się rozsypie. Współczuję partii politycznej którą wygra wybory w 2023, tego bałaganu to wystarczy na długo. Powrót do siły gospodarczej minimum 10 lat. I niech każdy myśli co chce jego prawo ale niestety prawdy nie da się zmienić.

 4. Brawo panie Jacku. Obecnie rządzący walczą z prywaciarzami jak za komuny, tylko kto będzie płacił podatki na budżetówkę jak zabraknie małych przedsiębiorstw?
  To jest gorsze niż komuna.

 5. Co on bierze?.

 6. To jest polityczna śmierć tego rządu i całego ugrupowania.
  Sobie wcześniej podnieśli pensje o 40 i 60% wiedzieli ile dokładnie wszystko zdrożeje zabezpieczając swój byt poselski i senatorski oraz ministerialny, Przeciętny robol z pensja 3010 – 3200 brutto zamiast zyskać bądź w ogóle nie stracić średnio stracił nawet 200 zł. W tym miejscu należy napisać przy WYBORACH podsumujemy was i wasze dokonania. A po zmianie rządzących zażądamy rozliczenia każdego z podjętych decyzji.

 7. Carlo Strasburgier

  To jakaś rodzina Jana Burego z „peezelu”?

 8. Pisi Ład. Jak zwykle czego się dotknął to spie…lą