Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nie pamiętał, czy zamknął mieszkanie. Zadzwonił do strażników miejskich z prośbą o pomoc

Jeden z mieszkańców Świdnika udał się do pracy, ale nie pamiętał, czy zamknął swoje mieszkanie. Mężczyzna zadzwonił do świdnickiej Straży Miejskiej i poprosił funkcjonariuszy o sprawdzenie drzwi.

Do strażników miejskich ze Świdnika trafiła nietypowa prośba o pomoc ze strony mieszkańca miasta. W minioną środę po południu mieszkaniec ul. Jaworowej poprosił dyżurnego o sprawdzenie swojego mieszkania.

Jak się okazał mężczyzna wyszedł do pracy i nie był pewny czy zamknął drzwi mieszkania na klucz. Patrol szybko podjechał pod wskazany adres i uspokoił mężczyznę, że mieszkanie jest bezpieczne. Strażnicy miejscy dziękują w tym miejscu mieszkańcowi Świdnika za zaufanie.

W minionym tygodniu strażnicy miejscy ze Świdnika podejmowali również inne interwencje: 28 – związanych z ruchem drogowym, 10 – związanych z uruchomieniem pojazdów, 17 – związanych z pomocą dla zwierząt (potrącona sarna, psy bez zabezpieczenia, dzik na posesji), 14 – związanych z ochroną środowiska, w tym zgłoszenia dotyczące podejrzenia spalania odpadów, niszczenie zieleni (parkowanie), 3 – związane z zakłóceniem porządku publicznego, 10 – to inne interwencje (pomoc innym instytucjom, awaria oświetlenia, zanieczyszczona droga).

Autor: redakcja

15 komentarzy

  1. To jest tylko dowód na to że to miasto jakoś tak dziwnie niebezpieczne,powinno już dawno być połączone z Lublinem jako dzielnica

  2. Nie wiedziałem, że tak można. Ja mam codziennie takie niepewności. Już będę wiedział gdzie dzwonić. Dzięki kolego

Dodaj komentarz