Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie mieli czym wrócić do domu, z posesji znajomego zabrali audi

Byli w odwiedzinach u znajomego i bez jego wiedzy zabrali mu z posesji samochód. Swoje zachowanie mężczyźni tłumaczyli faktem, że nie mieli czym wrócić do domu.

Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Tuczna przed weekendem majowym. Policjanci z Wisznic przyjęli zgłoszenie o kradzieży pojazdu osobowego marki Audi.

Pokrzywdzony relacjonował, że tego dnia odwiedzili go znajomi, z którymi spożywał alkohol. Po ich wyjściu zauważył, że razem z nimi zniknęły kluczyki do samochodu, jak też audi. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 8 tys. zł.

Policjanci z trakcie czynności ujawnili samochód na jednej z posesji w gminie Łomazy. Zauważyli też 45-latka, który wracał pieszo do swojego miejsca zamieszkania. Początkowo mężczyzna twierdził, że właściciel samochodu po prostu użyczył im auto, by mogli dotrzeć do miejsca zamieszkania.

Samochód trafił już już do właściciela, zaś sprawą zajęli się kryminalni. 17-latek oraz 45-letni znajomy zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Starszy z mężczyzn usłyszał już zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Dzisiaj zarzuty usłyszy jego 17-letni kompan.

O dalszym losie amatorów cudzego mienia zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

  1. Krótkie przywłaszczenie, to nie kradziez. Skonczy sie na zawiasach. Typki moga spac spokojnie.

  2. Swoja droga. Dziwny zwiazek – 45-latek i 17-letni kompan….

  3. A jak wracali na**bani to nie prowadzili dodatkowo po pijaku ?

Z kraju