W naszym regionie będą produkowane zabudowy do ciężarówek. Włodawa nawiązała współpracę z firmą KH Kipper

Ponad rok rozmów, jakie prowadzili włodawscy urzędnicy ze znanym producentem zabudów specjalistycznych do ciężarówek, zaowocował podpisaniem umowy. Realizacją zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Firma KH Kipper, specjalizująca się produkcją specjalistycznych zabudów do pojazdów ciężarowych, uruchomi we Włodawie linię technologiczną. Nawiązanie współpracy było możliwe dzięki rozmowom prowadzonym przez Burmistrza Włodawy, w trakcie wizyt na targach branżowych oraz forach gospodarczych. Efektem prowadzonych ponad rok negocjacji, było podpisanie w ubiegłym tygodniu umowy z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej we Włodawie. Miejska spółka prowadziła będzie usługi robót spawalniczych skrzyń ładunkowych do samochodów ciężarowych.

– Sfinalizowaliśmy rozmowy które trwały od ponad roku, efektem tego jest utworzenie w miejskiej spółce w pewnym sensie linii technologicznej do spawania skrzyń ładunkowych do pojazdów. Trzeba dawać szanse nowym inicjatywom, które zwiększają możliwości wykorzystywania w mieście wolnych pomieszczeń – hal produkcyjnych do działalności gospodarczej. Podjęcie współpracy i dalszy jej rozwój spowoduje rozszerzenie działalności spółki oraz utworzenie nowych miejsc pracy. Warto dodać, że jest możliwa podobna współpraca innych włodawskich przedsiębiorców z producentem KH-Kipper, w związku z czym jestem gotów do zainicjowania takiej współpracy, tym bardziej, że powstała Włodawska Podstrefa Ekonomiczna, gdzie również można inwestować – mówi Wiesław Muszyński.

Finalny montaż prowadzony będzie już w zakładach KH Kipper zlokalizowanych w Kajetanowie i Skarżysku Kamiennej. Obecnie firma jest w stanie produkować 1 500 zabudów rocznie. Wszystkie powstają w Polsce. Około 10% produkcji zostaje w kraju, reszta jest eksportowana, głównie do krajów Europy Północnej, Zachodniej, a także na Wschód oraz do Afryki, Ameryki Południowej, Australii i Oceanii. Zakład zatrudnia w Polsce około 400 osób, jednak dzięki współpracy z firmami zewnętrznymi dla KH Kipper pracuje łącznie ponad 500 osób.

(fot. nadesłane)
2018-09-20 23:04:22

2 komentarze

  1. .. brawo.niech coś u nas produkują, początek zrobiony.pewnie entuzjazm szybko minie bo fachowców brak i trzeba będzie zatrudniać UA

  2. O to chodzi. Im dalej na wschod tym mniejsza stawka godzinowa,a upaińcy jeszcze ją zaniżają.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.