Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nastolatek chciał zamienić swój telefon na inny model. W paczce otrzymał świeczkę i kamień szlifierski

15-latek dał ogłoszenie na jednym z portali, z którego wynikało, że chce zamienić swój telefon na „lepszy model”. Niestety nastolatek padł ofiarą oszusta, a sprawą zajmują się policjanci.

W minioną sobotę policjanci z Łukowa przyjęli zgłoszenie o oszustwie na szkodę 15-latka. Chłopiec przyszedł z mamą i przekazał, że zamiast nowoczesnego, drogiego telefonu otrzymał w paczce świeczkę i kamień szlifierski.

Mundurowi ustalili, że nastolatek zamieścił w sieci ogłoszenie, w którym informował o chęci zamiany swojego telefonu na inny model. Po kilku dniach z 15-latkiem za pomocą SMS-a skontaktował się zainteresowany zamianą urządzenia mężczyzna. Mieszkaniec okolic Szczecina w korespondencji przedstawił 15-latkowi parametry swego modelu. Jak się okazało, spełniał on oczekiwania chłopca.

Nastolatek wysłał pod wskazany adres swoje urządzenie i czekał na przesyłkę zwrotną. Kiedy ją otrzymał, okazało się, że został oszukany. W paczce było pudełko po smartfonie, a w środku świeczka i kamień szlifierski. O wszystkim zostali powiadomieni policjanci, ponieważ kontakt z oszustem się urwał.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci. Za „oszustwo” sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Dowalić oszustom po 8 lat i po kilku mc już by takiej skali oszustw nie było. By się zastanawiali czy warto oszukiwać dla kilku stów i siedzieć 8 lat.

  2. Kto się mienia ten nic nie ma! Ciekawe czy młody dawał ogłoszenie i negocjował też z mamusią za rączkę. Lekcja życia!

    • Chłopak uczciwie podszedł do tematu, został oszukany przez złodzieja a ty jeszcze masz problemy do nastolatka. Następnym razem zanim coś napiszesz zastanów się czy powinieneś bo z tego co widzę masz problemy z dokładnym odbiorem rzeczywistości. Egzystuj sobie dalej w tym swoim płytkim brodziku intelektualnym.

  3. serio? chciał zmienić telefon i zamiast poszukać ofert sprzedaży, to sam się ogłosił?
    15 lat to ponoć już nie małe dziecko, mógł myśleć. dostał zestaw – świeczkę w …, kamieniem po łbie. zmądrzeje.

  4. A ja uwaźam źe miał dobre intencję , bo jest wychowywany na uczciwego faceta i wierzył , ufał źe ludzie są podobnie myślący.Niestety duźo ludzi to kłamcy , oszuści i pazerni na wszystko.Będzie musiał zrozumieć źe nie wszystcy są tacy cacy.To jest lekcja źycia , tak człowiek uczy się na własnych błędach.

  5. Teraz też może się zamienić. Niech wystawi ogłoszenie, że zamieni cegłę i świeczkę na nowego smartphona. Przecież na pewno ktoś pójdzie, na taki układ, ludzie są przecież uczciwi i dobrotliwi 😉