Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Napad na pocztę w Lublinie. Sprawca wskoczył za biurko, zabrał pieniądze i kopnął kasjerkę (wideo)

Lubelscy policjanci zatrzymali sprawcę napadu na placówkę pocztową w Lublinie. Mężczyzna za rozbój będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 39-latek trafił już do tymczasowego aresztu.

W miniony wtorek policjanci z Lublina przyjęli zgłoszenie o rozboju w placówce pocztowej przy ul. Jagiełły w Lublinie. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca przeskoczył za blat biurka, a następnie uderzył jedną kasjerkę, zaś drugą odepchnął i kopnął. Mężczyzna zabrał pieniądze w różnych nominałach. Jak się później okazało wartość poniesionych strat wyniosła 11 530 złotych.

Na miejscu pojawili się policjanci z VI komisariatu i w rejonie przystanku autobusowego zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy. Ten na ich widok wbiegł do znajdującego się w pobliżu lokalu i tam próbował się ukryć. Dzielnicowi zatrzymali go. Okazał się nim 39-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

– Mężczyzna w chwili zatrzymania był agresywny i groził policjantom pozbawieniem życia oraz ich znieważył. Mundurowi ujawnili przy nim i zabezpieczyli całość skradzionej z poczty gotówki. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna we wcześniejszych godzinach uszkodził poprzez kopnięcie błotnik zaparkowanej dacii duster. Natomiast wobec mieszkańca Lublina kierował groźby pozbawienia życia, które wzbudziły w nim realną obawę ich spełnienia – relacjonuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z lubelskiej Policji.

Policjanci bardzo dobrze znają 39-latka. Mężczyzna był już notowany m.in. za rozbój i uszkodzenie mienia. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 4 zarzuty: rozboju, kierowania gróźb karalnych, znieważenia policjantów oraz uszkodzenia mienia. Za rozbój będzie odpowiadał w warunkach recydywy. W związku z tym grozi mu kara nawet do 18 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Napad na pocztę w Lublinie. Sprawca wskoczył za biurko, zabrał pieniądze i kopnął kasjerkę (wideo)

(fot. wideo Policja Lublin)

30 komentarzy

  1. Utylizacja
    Dół wapno
    Kamień Wisła

  2. Obawiał się mroźnej zimy,bo nie miał mieszkania, mógł wymyśleć inny sposób na trafienie do ciepłego więzienia,a za takie coś,to i 10 zim można w więzieniu spedzic