690 680 960

Najpierw zwiedzanie, potem transport pod polską granicę. Straż Graniczna opublikowała zdjęcia z telefonów imigrantów (zdjęcia)

Straż Graniczna opublikowała zdjęcia, które w telefonie miały osoby nielegalnie forsujące granicę polsko-białoruską. Jak wynika z ustaleń strażników granicznych osoby te najpierw zwiedzają Białoruś, potem są przewożone pod granicę z Polską.

Strażnicy graniczni opublikowali w serwisie Twitter zdjęcia, które zostały zabezpieczone w telefonach osób, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską. Na ujawnionych zdjęciach widać, że osoby te najpierw zwiedzają Białoruś, a następnie są zawożone na granicę z Polską.

– Zdjęcia ujawnione w telefonach nielegalnych imigrantów pokazują, że na Białoruś wyjeżdżają turystycznie, przez kilka dni zwiedzają stolicę tego państwa, a potem transportowani są pod polską granicę, którą próbują nielegalnie sforsować – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Straż Graniczną.

Straż Graniczna nadal wzmacnia ochronę na odcinku granicy z Białorusią. W tym celu na granicę trafiło w tym tygodniu 13 nowych pojazdów obserwacyjnych. Wartość każdego z nich to ponad 1,7 mln zł. W pojazdach zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, które wpłyną na ich skuteczność, ale też na bezpieczeństwo strażników.

(fot. wideo SG)

36 komentarzy

 1. Pewnie jeszcze zdjęcia jachira i lampart

 2. Niemcy i cały zachód przyjmował tzw. Uchodźców myśleli że będą mieli tania siłę robocza A tu się pomylili Bo to przeważnie nieroby którzy poprzyjezdzali by żyć z socjalu (to przykład z Niemiec)

 3. Ciekawe czy to legalne żeby ujawniać zawartość telefonów w mediach dziś ludzi z granicy a jutro twoje zastanówcie się czy tego chcecie

  • Też tak uważam że to nielegalne i podejrzane, nie wierzę że ci ludzie zgodzili się na upublicznianie swoich osobistych zdjęć. Ale komu dziś wierzyć, jak milicja wyżywa się na kobietach a z ćpunami nie potrafi sobie poradzić…

   • To kobieta nie może być ćpunem? Jesteś seksistą? Co chcesz od ćpunów, handlarza narkotykami czep się.

 4. Zenek żadnych ciekawych zdjęć w telefonie nie masz. Popraw się.

 5. To wyrzuć komórkę i odłącz internet jak się boisz

 6. Antoni Komisariat

  TVP podało, że Białoruś otworzyło lądowisko przy granicy z polską dla samolotów przylatujących z bliskiego wschodu z emigrantami.

  • Niestety ale to prawda. Może nie przy samej granicy, ale do nas mają blisko.

   • Ciekaw jestem ilu z nich codziennie umiera po stronie Białoruskiej. Myślę, że można by liczyć ich w dziesiątkach. Oczywiście rząd Łukaszenki nigdy do tego się nie przyzna, a winę zwali na Polskę, chociaż trupy ma na swoim terenie. Ktoś powinien w końcu zrobić tam porządek, ale oczywiście każdy się boi niedźwiedzia z Rosji.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas