690 680 960

Pod żadnym pozorem nie klikaj w link w SMS-ie z informacją o kwarantannie!

Mieszkańcy kraju, również naszego województwa, otrzymują SMS-y wysyłane przez oszustów. Są one tak skonstruowane, że mają zmusić odbiorcę do kliknięcia w link. Pamiętajcie, że nie należy klikać w żaden link przesłany SMS-em, ponieważ może on zawierać złośliwe oprogramowanie lub kierować do fałszywej strony.

W czwartek po południu CERT Polska wydał ostrzeżenie dotyczące zmasowanego ataku oszustów SMS-ami z treścią, która sugeruje, ze odbiorca takiej wiadomości objęty został kwarantanną z powodu COVID-19.

– Ostrzegamy przed zmasowaną kampanią SMS-ową nakłaniającą pod pretekstem skierowania na kwarantannę domową, albo znalezionego portfela do instalacji aktualizacji Flash Playera na system Android. W rzeczywistości to trojan bankowy Cerberus. Uważajcie i podajcie dalej! – apeluje CERT Polska.

Jeżeli otrzymaliście SMS-a takiego jak na opublikowanych przez nas zdjęciach od nadawcy „KWARANTANNA”, lub o podobnej treści z podejrzanym linkiem, pod żadnym pozorem nie klikajcie w link.

(fot. nadesłane Maciek i Marcin)

15 komentarzy

 1. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami

  Dzięki za info, dostałem takiego SMS’a, jest już skasowany.

 2. Jedna z wielu matek Polek

  Czy redakcja zawiadomiła już policję, czy zadowoliła się tylko opublikowaniem informacji.???

 3. Cham bity deską:)

  Za tydzień będziemy o tym czytać jak jakiejś Pani X lub Panu X wyczyścili konto na własną prośbę w dodatku z dodatkowym kredycikiem który sami potwierdzali kodami😂

 4. no w najbliższym otoczeniu to mam teraz ściany pokoju xD

 5. Innym też teraz popularnym wariantem tego oszustwa jest SMS z informacją, że ktoś znalazl Twój portfel i dokumenty, a w linku rzekomo zdjęcie tego portfela.

 6. Czy służby w tym kraju coś robią? Ewidentnie numery komorek zostały wykradzione i wysyłają nam teraz co drugi dzień smsy próbując wyczyścić nam konta. Co chwilę również alarmy bombowe w całej polsce w szkołach i innych instytucjach państwowych ale o tym wiadomości nie mówią tylko o dobrobycie plus…..

 7. tak wyglada rodo i ochrona danych i obywateli tak nas rzad chroni

 8. Ktoś kiedyś w tym chorym kraju ,weżmie się za tych handlarzy danymi czy numerami tel i ukara przykładanie takiego jednego z drugim ? Przecież sami się przyznają że kradną dane np.była pracowanica banku …zamknąć to to na pare lat ku przestrodze dla innych

 9. Przecież to rodo i ochrona danych to fikcja ,jak wiekszość przepisów w tym żałosnym kraju

  • Ale tu nie ma żadnych danych osobowych. Po numerze telefonu przeciętny człowiek nie ma możliwości zidentyfikować właściciela (analogicznie jest z tablicami rejestracyjnymi aut – nie ma obowiązku ich zakrywania – są odpowiednie orzeczenia na to). Nie trzeba wiedzieć do kogo należy nr telefonu, żeby wysłać do niego SMS. Przypuszczam, że numery telefonów, na które wysyłają te wiadomości są losowe.

 10. Do Antek ….Ale wypłaty dla osób zajmujących się ochroną danych do już nie fikcja …za co oni tą kasę biorą ?

Kursy walut

 • USD 4.413zł -0.16%
 • GBP 5.3808zł 0.35%
 • EUR 4.7109zł 0.1%
 • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas