Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Najkrótsze połączenie lotnicze w Polsce zostanie zawieszone. Chodzi o loty z Lublina do Warszawy

Jeszcze przez blisko dwa tygodnie można korzystać z połączenia lotniczego między Lublinem a Warszawą. Na okres zimowy zostanie ono zawieszone.

Tylko do połowy tego miesiąca realizowane będzie połączenie między Portem Lotniczym Lublin a warszawskim lotniskiem Okęcie. Obecnie samoloty naszego narodowego przewoźnika obsługują ją sześć razy w tygodniu. Jednak od 14 listopada nastąpi przerwa zimowa, która potrwa do kwietnia przyszłego roku.

Lot na trasie Lublin-Warszawa trwa pół godziny i jest to najkrótsza trasa lotnicza w Polsce. To również najkrótsze połączenie w ofercie Polskich Linii Lotniczych LOT. Mimo tego od samego początku cieszy się sporym zainteresowaniem pasażerów. Większość z nich przesiada się na Okęciu do innych samolotów i kontynuuje podróż do Europy, USA czy Azji.

Połączenie zostało zainaugurowane we wrześniu 2018 roku. Od początku obsługiwane jest samolotami Bombardier-Q400. Zabierają one na pokład 78 pasażerów. Nie tak dawno władze lubelskiego lotniska wskazywały, że trasa ta ma potencjał, aby wykonywane na niej były nawet 2-3 loty dziennie.

(fot. PLL Lublin)

16 komentarzy

Z kraju