Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie 14-latki poszły kraść do galerii handlowej. W ich domach znajdowało się więcej fantów

Wpadły na gorącym uczynku podczas kradzieży w drogerii. Zabrały z półek kosmetyki i biżuterię. W ich domach znajdowało się szereg podobnych produktów.

Pracownicy drogerii zlokalizowanej w jednej z zamojskich galerii handlowych zatrzymali na gorącym uczynku dwie nastolatki. Mające po 14 lat dziewczyny weszły do sklepu, po czym spacerując między półkami schowały do kurtki i plecaka schowały kosmetyki i biżuterię. Kiedy podeszły do kasy, zapłaciły jedynie za napój. Wtedy załoga placówki wkroczyła do akcji i powiadomiła o wszystkim policję.

Po chwili na miejscu byli już funkcjonariusze. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że w plecaku jednej z nastolatek znajdowały się kolczyki, bransoletki oraz różnego rodzaju kosmetyki. Podobne produkty znaleziono w podręcznej torebce oraz odzieży jej koleżanki. Łączna wartość skradzionych produktów wynosiła 550 złotych.

O wyczynach nastolatek powiadomieni zostali ich rodzice. Funkcjonariusze nabrali również podejrzeń, iż nie jest to pierwsza kradzież, jakiej dokonały. Dlatego też podjęli decyzję o przeszukaniu miejsc zamieszkania 14-latek. Tam natrafili na kolejnych kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju kosmetyków i biżuterii.

Młodociane złodziejki zostały w obecności opiekunów przesłuchane. Następnie przekazano je rodzicom. Wszystkie odnalezione produkty policjanci zabezpieczyli procesowo, teraz trwa ustalanie, z których drogerii zostały one skradzione. Za swoje zachowanie, 14-latki odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

17 komentarzy

 1. A mama na to jakie masz fajne kosmetyki lepsze niż ja

 2. Do po bedą się nadawały.

 3. Bezstresowe wychowanie…

  • Wcześmiej też to było, więc nie gadaj głupot. Nie masz pojęcia o wychowaniu dzieci. Ksiądz czy pisowiec?

   • MM wcześniej było też ale wcześniej była kara surowa za takie czyny a teraz bezstresowe wychowanie doprowadziło do absurdów. Nie trzeba być księdzem czy pisowcem żeby tego nie zauważyć. To ty nie masz pojęcia o wychowaniu dzieci.

 4. Rodzice głosowali na peło.

  • To raczej nie ma znaczenia, ale podejrzewam, że rodzice to prawicowi katolicy, złodziejstwo, nienawiść, obłudę mają we krwi.

   • MM ty nie katolik i nie pisowiec a pochopny osąd i oszczerstwo, które krzywdzą ludzi też masz we krwi.

    • Matka Polka (nie mylić ze stadem boskich)

     Jak to pochopny osąd, przecież wyraźnie napisano, że 14-latki poszły kraść, a u nich na „kwadracie” znaleziono wcześnie ukradzione fanty.
     Szczyle nie przestrzegaja jednego z paragrafów Dekalogu i tyle.

 5. Bezstresowe wychowanie zwykle wiejskie galerianki

  • Raczej miejskie ze wsi ludzi stać na zakupy bo ciężko pracują.

   • Tak, bo płacą ( i to nie zawsze) niskie składki na KRUS, ale leczą się za pieniądze tych z miasta, którzy płacą wysokie składki. Proszę więc miastowych nie obrażać.

 6. Rybka, miastowi to najwięcej z Mopsu korzystają! Ludzie ze wsi wystarczy jak mają mały kawałek ziemi to już ani renta, ani zasiłek ,nawet dzieci stypendium nie zostaną bo przekraczają próg dochodowy. Rolnik płaci Krus całe życie jak ma ziemię a miastowy jak bezrobotny to ma za darmo ubezpieczenie z UP, więc o czym mowa…. A co do złodziejstwa, to wiejskie dziewczyny tak by się nie zachowały, są ciche, wycofane i skromne.

 7. Wiekska patologia, tfu.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo