Nadchodzi duże ocieplenie. Będzie nawet 29 stopni i punktowe, gwałtowne burze

Do Polski wielkimi krokami zbliża się ocieplenie, ale także burze. Na początku przyszłego tygodnia w regionie będzie nawet 29 stopni.

Nad Europejskim Obszarem Synoptycznym zachodzą zmiany, które w perspektywie kilku najbliższych dni doprowadzą do zmiany kierunku napływu mas powietrza na południowo-wschodni oraz południowy. Napływające powietrze będzie nie tylko bardzo ciepłe, ale także wilgotne, co potęgować ma odczucie gorąca i wzmagać parność, wystąpią korzystne warunki do rozwoju burz.

Kluczowy pod kątem napływu coraz cieplejszych mas powietrza ma być wędrowny wyż, którego główne centrum już na początku czerwca znajdzie się nad Polską i następnie skieruje się nad Rosję. W tym samym czasie na zachodzie Europy, rozciągać ma się górna zatoka niżowa. Dlatego przepływ zacznie ulegać zmianie z północno-zachodniego na północno-wschodni oraz wschodni i południowo-wschodni.

W sobotę termometry na obszarze województwa lubelskiego pokażą od 21°C do 24°C. Punktowo w regionie spadnie deszcz, może także zagrzmieć. Ostatni dzień weekendu przyniesie jeszcze wyższe temperatury niż sobota. Wtedy temperatura wyniesie od 24°C do 26°C, wystąpią burze o niewielkim zasięgu.

W poniedziałek zobaczymy od 24°C do 27°C. Lokalnie pojawią się burze termiczne, lecz we wtorek zrobi się jeszcze cieplej od 27°C do 29°C. Prawdopodobne są punktowe zjawiska burzowe. Analogiczna aura wystąpi w środę. Wiele wskazuje, że wysokie temperatury, dochodzące nawet do 30°C pozostaną z nami do pierwszej dekady czerwca. Lokalnie należy spodziewać się burz. Na ogół tworzących się na punktowych strefach zbieżności wiatru, bądź w pobliżu frontów i zatok niżowych. Będą one powstawać zarówno w ciągu dnia, jak i też w porze nocnej.

Najnowsze informacje pogodowe

Położenie opadów i burz

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!