Kobieta potrącona przez renaulta na ul. Ruskiej (foto)

Do szpitala przetransportowana została kobieta, potrącona przez auto na ul. Ruskiej. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 15 na ul. Ruskiej w Lublinie. Na wysokości dworca PKS samochód osobowy potrącił kobietę. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak nas poinformowano kierująca renaultem kobieta jechała w kierunku Lubartowskiej. Na oznakowanym przejściu potrąciła przechodzącą przez jezdnię pieszą.

Poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Nie było większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Jednych zaskakuje zatrzymanie się poprzedzającego pojazdu przy znaku STOP, innych osoba poruszająca się pieszo na przejściu dla pieszych. Jeszcze innych pociąg na przejeździe kolejowych bądź rowerzysta na rowerowym.

 2. Więcej przejść dla pieszych niech tam jeszcze wymaluja! To jakaś paranoja 500 m ulicy i 5 czy 6 przejść dla pieszych

 3. Codziennie tamtędy przejeżdżam. Ludzie wchodzą na przejścia, albo poza nimi patrząc tylko przed siebie. Tyle przejść dla pieszych, wyjazdów z parkingów sprawia, że na tym odcinku do ronda trzeba bardziej uważać na pieszych niż na inne auta.

  • Dopóki nie wprowadzi się zakazu wejścia na jezdnię pieszemu bez obowiązkowego ZATRZYMANIA SIĘ i upewnienia o możliwości bezpiecznego przejścia, takie przypadki będą miały miejsce. U nas ślepo zapatrzeni jesteśmy w zdurniały zachód gdzie piesi są już do tego stopnia rozpuszczeni że wchodzą na jezdnię nawet przy czerwonym świetle i to jest dla nich normalne – mieszkałem 5 lat na zachodzie i dosłownie szczęka mi opadała, kierowcy są tam już tak sterroryzowani bezczelnym wchodzeniem pieszych na jezdnię że nawet nie trąbią. Tymczasem powinien górę wziąć czysty pragmatyzm – pieszy zdoła zatrzymać się w miejscu w dosłownie jednym kroku, rozpędzone auto niekoniecznie, a przecież tu tylko o bezpieczeństwo chodzi a nie o udowadnianie sobie jakichkolwiek racji. CO do Ruskiej zgadzam się, ludzie włażą bez pomyślunku prosto pod koła.

   • potrząśnięty ale nie wymieszany

    Franiu dlaczego milczysz? Zaniemówiłeś?

   • Nareszcie ktoś mądrze skomentował.

   • Do „tyk”. W pełni się zgadzam, ale w przepisach obowiązuje dalej pieszych obowiązek zatrzymania się przed wejściem na pasy i sprawdzenie, czy droga jest wolna. Proszę, zapoznajmy się z tym, jak powinno wyglądać zachowanie pieszych korzystających z pdp. Obecnie za wszystko są obwiniani kierowcy.

  • Skoro jest tylu pieszych na przejściach, że kierowcy tego nie ogarniają, to może zamknąć Ruską dla ruchu samochodowego i zrobić tam deptak?

 4. kim jest renault? renault nie potrącaj więcej pań!

 5. Jechałem tamtey ze dwa tydnie. I tam jest spory ruch.

 6. Tam nie ciężko o potrącenie. Ludzie wychodzą z każdej strony. Nikt się nie rozgląda nawet przed przejściem. Chodzą jakby byli conajmniej chorzy. Zaparkować w okolicy nowej to tez przygoda, bo wszędzie wchodzą pod maskę piesi…co za barany, chyba nigdzie czegoś podobnego nie spotykam. Lubelskie cebule w całej okazałości

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)