Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nad Lublinem przeszła ulewa, niektóre ulice pod wodą (wideo, zdjęcia)

Popołudniowa ulewa, która przeszła nad Lublinem sprawiła, że niektóre ulice znalazły się pod wodą. Tradycyjnie problemy są z przejazdem na ulicy Janowskiej, woda zebrała się również w innych miejscach na terenie miasta.

Zgodnie z prognozą nad regionem przechodzą od godzin porannych intensywne burze, które przynoszą ze sobą ulewne opady deszczu. Zagrożeniem są również silne porywy wiatru i wyładowania atmosferyczne.

Około południa burza przechodząca nad Lublinem sprawiła, że kilka ulic znalazło się pod wodą. Zalana została między innymi ulica Janowska, a także ulica Furmańska. Na niektórych lubelskich ulicach było tyle wody, że kierowcy musieli poruszać się żółwim tempem. Najgorzej jest jeszce we wszelkiego rodzaju obniżeniach terenu.

Oprócz tego strażacy interweniują obecnie do usuwania połamanych konarów, w wyniku silnego wiatru oraz wypompowywują wodę. Fragment drzewa runął m.in. na trakcję trolejbusową przy KUL.

To nie koniec na dzisiaj groźnych zjawisk pogodowych, obecnie linia opadów przesuwa się w kierunku północno-wschodnim. We wschodniej części regionu należy spodziewać się równie nawalnych opadów deszczu i porywów silnego wiatru. Jak nam przekazują Czytelnicy w rejonie Bychawy doszło do opadów gradu.

Materialy foto i wideo nadesłane przez naszych Czytelników – Bartosz, Dominika, Kamil, Julia – dziękujemy!

 

35 komentarzy

 1. to nie problemem jest ulewa problemem jest betonoza

 2. normalnie dubaj 2 ! nawet już dworzec mamy taki „dubajowski” za 400 mln zł ! hehe peło+łysy= dno

 3. Krew to zalewa mieszkańców gdy jeżdżą po zalanych ulicach po pachy a miejska spólka MPWIK którą nadzoruje prezydent „miasta inspiracji” nie oczyszcza zapchanych studzienek kanalizacyjnych a pieniądze za to biorą z naszych podatków. Na całej ulicy Andersa , Witosa i w wielu innych miejscach wszystkie zapchane i nie drożne. Ulice zamieniają się w rzeki przy najmniejszych opadach. Bałaganiarze i nieroby. Za komuny czyszczono przynajmniej raz w roku.

 4. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  No ale jednak woda powoduje jak widać na filmach , że ludzie jadą bardzo ostrożnie

 5. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Koroniarz to mamy głosować na masonerię PO i co Polska będzie się składać z Wrocławia, Krakowa, Gdańska,Warszawy i nnych dużych miast ,nie będzie wsi i mniejszych miast ,tylko duże miasta i rasa Panów?

 6. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Ulice zalane wodą,to nikt nikomu nie najeżdża na tyłek ,nie ma klaksonów,bo woda zupełnie spowolniła ruch.

 7. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Koroniarz a i jeszcze wiesz musisz wziąć wybrać Sławomira Neumana z PO na ministra sprawiedliwości, żeby sądy były „sprawiedliwe”

 8. Wpis mógłby być trochę lepszy stylistycznie

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport