Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Na ulicy powstał parking, kierowcy chodzą między nadjeżdżającymi autami. Mieszkańcy mają dosyć samowolki (zdjęcia)

Mianem parkingowej patologii określono sytuację, która ma miejsce w pobliżu jednostki wojskowej przy ul. Smoluchowskiego. Wszystko to ma powodować spore zagrożenie w ruchu. Niebawem jednak wprowadzone zostaną zmiany.

115 komentarzy

 1. Jeśli nie ma tam zakazu zatrzymywania a kierowcy nie utrudniają przejazdu, to w czym problem? Natomiast zastanawiające jest to, że jeśli obok jest trawa, to nikt nie wjedzie choćby jednym kołem, ale gdyby obok był chodnik, to każdy spróbuje go maksymalnie zablokować. Dlaczego?

  • No przecież kierowcy utrudniają przejazd.

   • W jaki sposób? Na wyznaczonym pasie ruchu mieszczą się dwa rzędy pojazdów wielośladowych. Zresztą nawet gdyby trzeba było wjechać na pas przeciwny, to nie ma tam linii ciągłej, więc śmiało można to zrobić, więc w żaden sposób nie utrudniają ruchu.

  • Jaki zakaz??? Oni stoją na pasie ruchu stworzonym to jazdy a nie postoju.

   • Art. 2 pkt 7) pas ruchu – każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi. WYSTARCZAJĄCY, a nie stworzony.
    Art. 46 ust. 2. Kierujący pojazdem, zatrzymując pojazd na jezdni, jest obowiązany ustawić go jak najbliżej jej krawędzi oraz równolegle do niej.
    Zapisz się na kurs prawa jazdy, to dowiesz się, że parkowanie na jezdni (psie ruchu) jeśli nie zabraniają tego przepisy ogóle lub znaki, a pojazd nie utrudnia ruchu jest całkowicie legalne.

  • Przyznaj lubelak ladny przykład wojsko daje

   • Bardzo ładny, bo zamiast zastawiać chodniki i rozjeżdżać trawniki to parkują legalnie na jezdni.

 2. A nie przepraszam, jednak kilku kierowców postanowiło wjechać na trawnik, ale po co?

 3. Rozwiązanie problemu zakaz ??? Rozwiązaniem problemu jest budowa parkingu a nie zakaz . Najłatwiej postawić zakaz i sypać mandaty . Coraz więcej zakazów wkoło społeczeństwo samo sobie robi więzienie . A ile jest miejsc gdzie stawia się pomniki plac w kostce i zakaz parkowania . Gdzie ta walka z ekologia jak jak zamiast parkować jeździ się 30 min i miejsca żeby się wcisnąć szuka.

 4. Niech jednostaka otworzy bramy i wpuści samochody na teren wewnątrz. Mają tam dużo miejsca.
  Tak jak teraz to utrudniają wszystkim w około.

  • Nikomu nie utrudniają, jest tam wystarczająco dużo miejsca żeby na jednym pasie zmieściły się dwa samochody, zresztą nic nie stoi na przeszkodzi w ominięciu ich lewym pasem jeśli z naprzeciwka nic nie jedzie. Podszywający się pod prawdziwego „Frania” zapewne chciałbyś żeby ci kierowcy parkowali na chodniku, bo pieszym już można utrudniać ruch?

   • Wieśniak z Cebulowego Grodu

    Niestety nie tylko osobówki tam jedzą. Autobusem czy samochodem ciężarowym nie zmieścisz się na jednym pasie jak w ten sposób stoją samochody zaparkowane.

    • To ominiesz ich pasem pod prąd, jest tam an tyle szeroko, ze inne pojazdy jadące z naprzeciwka jeśli zbliżą się do swojej krawędzi jezdni, to śmiało wyminą się dwie ciężarówki. Z wyprzedzaniem jakoś nie macie problemu, a ominąć stojących pojazdów nie umiecie?

 5. Przecież te samochody są zaparkowane prawidłowo i zgodnie z przepisami.

 6. Cały artykuł o tym że w jednym miejscu w mieście auta są prawidłowo zaparkowane – i janusze mają problem, bo nie da się za…dalać 70kmh xD.

  Urzędnicy muszą tam koniecznie zbudować chodnik – bo jak wiadomo w Lublinie chodniki zgodnie z nazwą służą do parkowania aut – i wtedy będzie dobrze :)))

 7. Zróbcie porządek z komunikacją miejską i połączeniami, przykładowo czemu linia numer 20 nie jedzie dalej na żeglarską przez Zemborzycka powstało duże osiedle. Pomyslcie trochę, są źłe połączenia między dzielnicami i ludzie wybierają samochód.

Dodaj komentarz