Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Na gruntowej drodze natrafił na ludzkie szczątki. Obok znajdowała się amunicja (foto)

Z ziemi wystawały ludzkie kości. Zostały one wypłukane po ostatnich opadach deszczu. Szczątki zostały zabezpieczone celem wykonania dokładnych badań.

Jeden z mieszkańców gminy Skierbieszów poruszając się drogą gruntową prowadzącą do pól uprawnych w miejscowości Lipina Nowa zwrócił uwagę na wystające z ziemi kości. Od razu zorientował się, że nie należą one do żadnego ze znanych mu zwierząt. Podejrzewając, iż są to szczątki ludzkie, powiadomił o wszystkim pracowników Urzędu Gminy. Ci zaś przekazali sprawę policji.

Niebawem na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator. Potwierdzono, iż kości należą do człowieka. Przeprowadzone oględziny wykazały, że przeleżały one w ziemi wiele lat. Zostały zaś odsłonięte na skutek występujących w ostatnich dniach intensywnych opadów deszczu.

Wstępnie wiadomo już, że szczątki pochodzą najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Potwierdzać to mają ujawnione tuż obok przedmioty, wśród których znajdowała się skorodowana amunicja. Decyzją prokuratora kości zostały zabezpieczone do szczegółowych badań.

(fot. policja)

Autor: redakcja

9 komentarzy

 1. Przynajmniej ta osoba będzie mogła wreszcie spocząć w normalnym grobie. Należy się szacunek ludzkim zwłokom.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Zwłokom tak, choć nie wiadomo, czy za swojego życia owa osoba zasługiwała na szacunek.
   Może to był jakiś żołnerz przeklęty, ukatrupiony z czystej wdzięczności za jego doczesne czyny.

 2. Żabkowy kustosz

  Zajebiaszcze foto ,,l,,

 3. Po wielu latach być może ofiara, o którą ktoś bliski się dopytywał i poszukiwał, wreszcie odnajdzie swoje miejsce spoczynku, z tablicą i trumienką. Ileż jeszcze jest takich nieodnalezionych zwłok, czyichś historii, tragedii, łez…

 4. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Lipina Nowa leży w rejonie operowania najpierw band wszelkiej maści żołnierzy przeklętych.
  Być może jedni, albo drudzy wywlekli człowieka w środu nocy odprowadzili trochę od dou, utłukli i zakopali (zbyt płytko zakopali).

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   W pierwszym zdaniu użyłam oficjalnej nazwy zbrodniczej „bratniej” organizacji, ale nadmierna cenzura redakcyjna nie przepuściła komentarza.
   Dlaczego redakcja nie uznaje komentarzy z oficjalna nazwą kraju, albo jak w tym przypadku, bandy ?

   • Wierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

    A spróbuj napisać właściwą nazwę dźwigni rowerowych, czy hamulca, sprzęgła albo „gazu… też nie przepuszczą
    Trzeba uzywać określeń zastępczych: gej hamulca, gej sprzęgła, gej gazu, czy geje rowerowe albo oficjalna nazwę radia z Torunia.

 5. Lubelszczyzna wiosną 1945 roku była krainą bezprawia. Front przesunął się na zachód po „wyzwoleniu” Warszawy w styczniu. W większych miastach pozostały nieliczne siły sowieckie i NKWD. Uaktywniły się wszelkiej maści uzbrojone oddziały pod szyldem AK i Wolność i Niepodległość. ZDECYDOWANA większość tych grup była bandami przestępczymi, napadając np. na gorzelnie, składy materiałów i zwykłych mieszkańców. Rabowano np. spirytus, zboże, konie, buty, kożuchy. Likwidowano/zabijano funkcjonariuszy MO i członków PPR oraz ich domniemanych sympatyków niekiedy w sposób tak okrutny, że kwalifikuje je to do zbrodni ludobójstwa. Wiem to od Ojca, członka AK, które to powołało w 1945r, grupę likwidacyjną własnych członków, którzy dopuścili się rozboju lub zbrodni. Nie godzę się na to, aby bandytów nazywać żołnierzami wyklętymi, chociaż może właśnie ta nazwa jest adekwatna.