Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na ekspresówce zabrakło mu paliwa. Za to co zrobił, zajmie się nim prokurator i stanie przed sądem

Kara do nawet pięciu lat więzienia grozi kierowcy ciężarówki, który wpadł na drodze ekspresowej S19 koło Lublina. Zaczęło się od tego, że w pojeździe zabrakło paliwa.

W sobotę przed godziną 9 policja została powiadomiona o ciężarówce, która zatrzymała się w miejscowości Marynin na drodze ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Tego typu sytuacje bardzo często kończą się groźnymi wypadkami, niejednokrotnie tragicznymi w skutkach. Dlatego też na miejsce skierowany został patrol.

Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą mężczyzna zorientował się w pewnym momencie, że zabrakło mu paliwa. W pobliżu węzła Lublin Węglin zjechał więc na pas awaryjny i zatrzymał pojazd.

Kiedy policjanci wylegitymowali kierowcę okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. Jakby tego było mało, ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz sprawą zajmie się prokuratura a niebawem 43-latek odpowie za to przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

36 komentarzy

 1. Kierowca odrzutowca

  Kierowca dowiaduje się, że na odcinku Lublin-Rzeszów nie ma stacji paliw dopiero po wjechaniu na ekspresówkę.

  Oczywiście GDDKiA mogłyby zrobić wjazd na istniejące stacje palie m. in w Nienadówce, Stobiernej, gdzie te stacje sa tuz przy drodze – Nienadówka lub tuż za MOP=em – Stobierna, ale tego nie zrobiła. oczywiście to tylko dwa przykłady, a takich sytuacji, gdzie można było zrobić zjazd do istniejących stacji paliw na tej trasie jest znacznie więcej.

  o tym żaden dziennikarz nie napisze.

  • „ Kierowca dowiaduje się, że na odcinku Lublin-Rzeszów nie ma stacji paliw dopiero po wjechaniu na ekspresówkę.” Dopiero wtedy? Czyli bezmózg?

 2. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

 3. Jeżdżę 40 lat i nigdy nie zabrakło mi paliwa.

 4. Strach pomyśleć co gdyby nie ten zakaz.

  Ważne żeby dostał drugi zakaz. Wtedy się nie pozbiera.

 5. Dobrze, że się zorientował, że zabrakłomu paliwa! Gdyby się nie zorientował, to mógł dojechać do celu.

 6. Jednak wprowadzenie nowych przepisów zadaje egzamin bo ludzie z zakazami jeżdżą bezpieczniej .Bo wiadomo że jak komuś walną zakaz po wyżej roku to i tak nie ma nic do stracenia tym bardziej że tak zarabia na życie .

Dodaj komentarz

Z kraju