690 680 960

Na dworcach PKP ustawiono miski z wodą. To dla spragnionych psów

Na 19 dworcach kolejowych w największych miastach w kraju, PKP ustawiło miski z wodą. W trakcie upałów psy będą mogły zaspokoić pragnienie.

W poniedziałek rozpoczęła się kolejna akcja realizowana przez Fundację Grupy PKP „Woda dla spragnionych czworonogów”. Polega ona na zapewnieniu na dworcach kolejowych łatwego dostępu do pitnej wody dla psów. Jest to szczególnie ważne w upalne dni, kiedy to czworonogi potrzebują ugasić pragnienie, a tym samym uzupełnić brakujące płyny. Tymczasem pasażerowie PKP podróżujący ze swoimi pupilami i korzystający z dworców w największych miastach kraju, niejednokrotnie mieli problem z zapewnieniem spragnionym psom wody.

Dziennie każdy pies musi wypijać od 14 do 28 ml wody na kilogram masy ciała. Brak dostępu do pitnej wody może prowadzić do odwodnienia organizmu u zwierząt, a w konsekwencji spowodować choroby i nieprzyjemne powikłania. Dlatego też PKP już trzeci rok z rzędu na największych dworcach kolejowych ustawiło miski z wodą. Znajdują się one w specjalnie przygotowanych stojakach oznaczonych logo Fundacji.

Miski z wodą dostępne są na 19 dworcach. Oprócz Lublina są to dworce Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Łódź, Radom, Gdynia, Gdańsk, Bydgoszcz, Częstochowa, Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Kraków, Rzeszów, Kielce, Wrocław, Opole i Poznań. Czworonogi będą mieć dostęp do świeżej wody w tych miejscach do końca września 2019 r.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne, fot. Sara Pijanowska)

15 komentarzy

  1. Totalna porażka!!!Jak często ta woda jest wymieniana???Czy zdajecie sobie sprawę że mogą ją pić psy chore i w ten sposób zarazić naszego??? Są specjalne butelki poidła.Warto nabyć i nosić ze sobą.Wode można nalać w toalecie i zawsze mieć świeżą!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej