Na drodze powiatowej Niewęgłosz – Czemierniki – Wygnanów pojawił się nowy asfalt (zdjęcia)

Dobiegły końca prace związane z przebudową drogi powiatowej Niewęgłosz – Czemierniki – Wygnanów. Inwestycja została odebrana, teraz przyszedł czas na jej oficjalne otwarcie i oddanie kierowcom.

We wtorek na ul. Radzyńskiej w Czemiernikach odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenia przebudowanej drogi powiatowej Niewęgłosz – Czemierniki – Wygnanów. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, wicestarosta radzyński Michał Zając, wójtowie: gminy Czemierniki Arkadiusz Filipek, gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, gminy Borki Radosław Sałata, dyrektor lubelskiego oddziału firmy Strabag Marcin Zieliński oraz radni gminy Czemierniki.

Modernizacja liczącego 10 km odcinka tej drogi miała za zadanie poprawić dostępność komunikacyjną mieszkańców oraz wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy użytkowników drogi. Na terenie powiatu radzyńskiego droga ta stanowi bowiem podstawowy ciąg komunikacyjny umożliwiający mieszkańcom gminy Czemierniki oraz południowych terenów gminy Radzyń Podlaski dostęp do siedziby powiatu i tym samym do niezbędnych instytucji zlokalizowanych w Radzyniu Podlaskim.

Realizacją zadania zajmowała się firma Strabag. Oprócz nowej równej nawierzchni, przebudowane zostały przepusty, chodniki, zatoki autobusowe z peronami, utwardzono pobocza oraz zjazdy do posesji. Na przejściach dla pieszych wprowadzono oznakowanie aktywne. Ponadto, zostały oczyszczone i wyprofilowane rowy odwadniające, a także wprowadzono oznakowanie zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu. Całkowity koszt prac wyniósł ponad 11,1 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

(fot. Powiat Radzyń Podlaski)

19 komentarzy

  1. Ja osobiście bym wstydził się stać obok tego szamana w sukience..

  2. Tak się głupio składa, że pochodzę z tej miejscowości Czemierniki. X lat już tam nie mieszkam i wiem że tam nie wrócę, bo to jest zaboboniona wieś. W tej chwili Woójtem jest tam Arek którego znam i jest ok, ale główny głos ma ten sukienkowy czarny sułtan co z kropidlem biega. Większość społeczności na tej wsi to ciemna masa ,która rządzi łysy w czarnej sukience. Droga została wybudowana dzięki wójtowi i na pewno mieszkańcy będą wdzięczni.

  3. A.ten facet co pokropił jezdnię ma w ręku dokument iż,ów on tego dokonał i należy się 5 tyś zł, dwie dziewice i czterech chłopców na plebanię…

  4. gorzej jak za komuny

  5. A gdzie maski ? Jacy oni odważni i dzielni. Wszyscy wiedzą że to ściema ale jakimś dziwnym trafem rozkręcają tą ściemę. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i tylko szkoda że my będziemy musieli spłacać to co teraz kradną.

  6. Dla sprostowania droga została w całości sfinansowana z przymusowej daniny wprowadzonej w koszty paliwa przez łaskawie nam panujących ….
    więc oczekuję należnego mi szacunku jako że przejechałem w tym roku już ponad 35k km tankując około 2,5k litrów paliwa ;P

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi