690 680 960

Na czym polega pozycjonowanie organiczne?

Docieranie do klientów jest bardzo ważne z perspektywy prowadzonego biznesu. Można to robić na wiele sposobów, przy czym działania w internecie są obecnie najbardziej atrakcyjne i skuteczne. Pozycjonowanie organiczne to proces, który się przyczynia do zdobywania klientów. Przekonajmy się więc, na czym on polega i czy warto go wykorzystać do swojego biznesu.

Co to jest pozycjonowanie organiczne?

Każdy przedsiębiorca, bez względu na etap rozwoju biznesu, chce, aby klienci łatwo go znajdowali. Szczególnie gdy konkurencja jest duża, a dostęp do informacji jest powszechny. Pozycjonowanie organiczne to sposób na docieranie do klientów za pomocą wyszukiwarki internetowej. To najczęściej odwiedzana strona, a jednocześnie najpopularniejsze narzędzie dostępne w sieci. Pozycjonowanie organiczne to z kolei proces, którego celem jest zwiększenie widoczności w internecie firmy, produktu lub usługi. Dzięki odpowiednio wdrożonym działaniom witryna może znajdować się na wysokich miejscach w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Stanowią one odpowiedzi na skierowane przez użytkowników (klientów) pytania w formie fraz kluczowych.

Jakie działania wchodzą w skład pozycjonowania organicznego?

Pozycjonowanie organiczne realizowane jest za pośrednictwem kilku działań. Wszystkie mogą być realizowane w tym samym czasie. Wcześniej jednak muszą być ujęte w strategii, indywidualnie przygotowywanej m.in. przez Agencję Interaktywną Manley (link: https://manley.pl/ ) i dopasowanej do aktualnej sytuacji, w jakiej znajduje się witryna.

Optymalizacja kodu witryny i przyspieszenie czasu jej ładowania

Strony internetowe są tworzone na różne sposoby. Można je wykonać samodzielnie od początku do końca, a także skorzystać z gotowych motywów lub page builderów przeznaczonych do systemów CMS. Zawsze jednak ważne jest to, jak długo ładuje się witryna oraz czy jej kod jest przejrzysty. Dlatego też w ramach pozycjonowania organicznego sprawdza się stan strony internetowej. Ewentualne błędy są naprawiane, a prędkość ładowania optymalizowana. Ma to ogromny wpływ na to, jak strona jest postrzegana nie tylko przez użytkowników, ale też roboty wyszukiwarki.

Modyfikacja aktualnych treści, tytułów oraz opisów

Pozycjonowanie organiczne wiąże się z frazami kluczowymi. Nie trzeba jednak wypisywać listy słów na końcu strony, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Teraz liczą się treści, ich jakość, wyczerpywanie tematu oraz naturalne nasycenie frazami kluczowymi. Z kolei tytuły i opisy powinny wskazywać, co jest przedmiotem artykułu lub strony, a także zachęcać użytkowników wyszukiwarki do jej kliknięcia. Z tych też powodów są one poddawane modyfikacji podczas pozycjonowania organicznego.

Stworzenie responsywnego wyglądu witryny

W dzisiejszych czasach wiele stron notuje większą ilość wyświetleń z urządzeń mobilnych, niż z komputerów. Zwracają na to uwagę nie tylko właściciele witryn, ale również algorytmy wyszukiwarek. W ramach pozycjonowania organicznego dostosowuje się więc witrynę do responsywności. Oznacza to jej pełną dostępność oraz dopasowanie do wielkości wyświetlaczy urządzeń mobilnych.

Link building

Bardzo ważnym działaniem w procesie pozycjonowania organicznego jest link buidling. Polega on na umieszczaniu odsyłaczy w cennych źródłach, a także linkowaniu wewnętrznemu. Dzięki temu zwiększa się zaufanie robotów wyszukiwarek do strony, przez co ma ona szansę awansować na wyższe miejsca w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Podsumowanie

Pozycjonowanie organiczne jest bardzo ważnym procesem, umożliwiającym zbudowanie wizerunku, poprawienie widoczności w sieci i zwiększenie sprzedaży. W jego ramach realizuje się działania zmierzające do zdobywania wysokich miejsc w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Tym samym można dotrzeć do klientów, którzy poszukują firmy, produktów lub konkretnych usług.

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.15%
  • GBP 5.0417zł -0.18%
  • EUR 4.3233zł -0.24%
  • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas