690 680 960

Na al. Witosa ograniczono prędkość do 30 km/h. Wszystko przez stan nawierzchni (zdjęcia)

Od kilku dni na al. Witosa w Lublinie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Odpowiednie znaki umieszczono przy obu jezdniach, zarówno tej prowadzącej do Świdnika, jak też tej, w kierunku centrum.

Jedna z głównych ulic Lublina a największym natężeniu ruchu pojazdów, dwupasmowa, wyjazd z miasta w stronę Świdnika czy też Chełma i Zamościa, tymczasem zgodnie z przepisami, można się nią poruszać nie więcej niż 30 km/h. Tak stanowią bowiem znaki, które kilka dni temu zamontowano wzdłuż całej ulicy. Znajdują się one na obu jezdniach, zarówno tej prowadzącej do Świdnika, jak też tej, w kierunku centrum.

Przyczyną wprowadzenia zmiany organizacji ruchu jest stan nawierzchni, a dokładnie liczne ubytki, jakie w ostatnim czasie się w niej pojawiły. Część z nich zostało już doraźnie uzupełnionych w ramach bieżącego utrzymania ulic miasta, jednak niezbędny jest szerszy zakres prac. A z tym trzeba poczekać na poprawę warunków atmosferycznych.

Al. Witosa nie jest jedyną ulicą na terenie Lublina, gdzie z powodu dziur w jezdni umieszczono znaki ograniczające prędkość. Prace związane z naprawą nawierzchni mają być cały czas prowadzone.

(fot. lublin112)

38 komentarzy

 1. Jak ktoś ma citroena z hydro to w ogóle nie odczuwa tych dziur, ale nie lepiej jeździć starym passatem który się ciągle psuje!

  • Ubytki są od 2 tygodni a oni dzisiaj znaki ustawiają, ta droga już dawno powinna być wyremontowana od zamku aż do felina.

  • Tak się robi zyski dla firmy . Ile kosztują takie stare znaki z magazynu , a ile naprawa jezdni ? Premie za pierwszy kwartał muszą być z jakiś zysków .

 2. Jak by zrobili porządnie to by roboty nie mieli.

 3. Najszybsze łatanie partaniny a podatki płać i tak w kółko

 4. 81 km/h i autobusik lub Bolt przez 3 miesiące.

 5. Witosa i tak jest w lepszym stanie niż Unii Lubelskiej, tam to powinien być zakaz wjadu

 6. robal jeździ w innym kierunku, tam zarządy dróg podlegają innym. Więc nie ma co się napinać

 7. niedługo dotyczyć bedzie to Kunickiego , Sowińskiego i Zana

 8. Znaki są tylko po jednej stronie drogi. Jadąc lewym pasem w sytuacji gdzie prawym porusza się duża ciężarówka jest on niewidoczny. Brawo! Rozumiem że to nowy sposób na sfinansowanie epidemii.

  • u Sasina w Ministerstwie Aktywów Państwowych utworzyli właśnie nowy departament nadzoru więc potrzebna duża ilość gotówki żeby nadzorować stan dróg xaxaxaxaxa…….

 9. Milicja znowu odtrąbi sukces ile to praw jazdy zabrano oraz o piratach drogowych pędzących 70-80 dych

 10. no to od jutra policja będzie prowadziła akcje bezpieczeństwo na tej drodze, przecież ile wiecej mandató bezie można wypisać i praw jazdy zabrać. po co robić szose jak można stawiać znaki, i dawać szanse na wykazanie się jednostkom nacisku bezposredniego pod patronatem partii jedynej słusznej.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas