690 680 960

– Myśleliśmy, że ona nie żyje. Po wypadku podpalili samochód i uciekli, ranną koleżankę zostawili na pewną śmierć

W środę przed Sądem Rejonowym w Nisku zakończył się proces dwóch młodych mężczyzn, oskarżonych o spowodowanie po pijanemu wypadku, zacieranie śladów przestępstwa oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanej. Sprawa dotyczy tragicznego w skutkach wypadku sprzed roku.

Zapadł wyrok dla dwóch młodych mieszkańców naszego regionu, którzy brali udział w tragicznym wypadku w którym zginęła ich koleżanka a zarazem sąsiadka. Mężczyźni podpalając samochód, zostawili ją bez żadnej pomocy. Proces rozpoczął się pod koniec kwietnia a wyrok zapadł po zaledwie czterech miesiącach. Kierowca volkswagena, 19-letni Patryk M., został skazany na 6 lat pozbawienia wolności. Do końca życie nie będzie też mógł prowadzić pojazdów mechanicznych, ma też wpłacić 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. Z kolei Błażej S. najbliższe 2,5 roku spędzi za kratkami. Prokurator nie wyklucza odwołania się od wyroku, gdyż zasądzone kary są znacznie niższe, niż żądał tego oskarżyciel.

Przypomnijmy, sprawa dotyczy wydarzeń z 19 września 2016 roku do których doszło w Jarocinie na pograniczu województw lubelskiego i podkarpackiego. Patryk M., Błażej S. oraz ich koleżanka Anita wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie wpadli na pomysł przejechania się po okolicy. Udali się do garażu, po cichu wypchnęli należącego do matki Patryka M. Volkswagena Golfa na ulicę, a następnie ruszyli w drogę. Mieszkańcowi Łążka Garncarskiego nie przeszkadzało ani to, że jest pijany, ani że nie ma prawa jazdy. Pędził lokalną drogą, aż nagle stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na pobocze, a następnie z impetem uderzyło w betonowy słup. W wyniku tego podróżująca bez zapiętych pasów bezpieczeństwa 19-latka wypadła przez szybę.

Młodzi mężczyźni nie odnieśli poważniejszych obrażeń i opuścili rozbity pojazd o własnych siłach. Nie przejmowali się losem koleżanki, lecz martwili się, jak wybrnąć z tej sytuacji. Jeden z nich wpadł na pomysł, żeby uciekać. Wcześniej jednak podpalili samochód, aby zatrzeć ślady ich obecności. Ranną Anitę pozostawili na miejscu. Po pewnym czasie w miejsce wypadku nadjechał przypadkowy kierowca, który widząc co się stało, powiadomił o wszystkim służby ratunkowe. Ratownicy medyczni przez kilkadziesiąt minut walczyli o życie 19-latki, jednak bezskutecznie. Policjanci dzięki liście połączeń z telefonu dziewczyny, jeszcze tej samej nocy zatrzymali obu mężczyzn. Jak się okazało, kierowca był sąsiadem ofiary.

W marcu do Sądu Rejonowego w Nisku wpłynął akt oskarżenia przeciwko kierowcy i pasażerowi auta. Prokurator 19-letniemu Patrykowi M. zarzucił spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, prowadzenie samochodu bez uprawnień oraz po pijanemu, a także ucieczkę z miejsca zdarzenia. Do tego nieudzielenie pomocy poszkodowanej. Z kolei jego kolega usłyszał zarzuty nieudzielenia pomocy poszkodowanej oraz zacierania śladów przestępstwa. Proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Patryk M. przyznał się do kierowania pojazdem, spowodowania wypadku, jak też zacierania śladów. Z kolei pasażer również nie ukrywał, że brał udział w zdarzeniu. W trakcie przesłuchania w prokuraturze mężczyźni stwierdzili, że sądzili iż 19-latka nie żyje, dlatego jej nie pomogli.

(fot. policja)
2017-09-14 17:30:45

22 komentarze

 1. Ciekawe ile zażądał prokurator? Z ciekawości przejrzałem poprzednie artykuły i nigdzie nie znalazłem wzmianki ile za coś takiego grozi. Czyżby ustawiona rodzina z plecami, skoro przeważnie podawane są maksymalne konsekwencje czynu a tym razem cisza? Pewnie jedni z tych, co protestują w obronie „sondów”. Pijany sprawca bez uprawnień, powoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym, zaciera ślady i ucieka z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy poszkodowanej i tylko taki ŁAGODNY wymiar kary???? Kpina ze społeczeństwa i prawa. Mam nadzieję, że p Ziobro zostanie tą sprawą zainteresowany.

 2. temida dla ...kogo?

  Jest niemało takich, którzy protestują przed reformą sądownictwa. Muszą mieć bardzo mocny związek z dotychczasowym systemem.

 3. Ludzkie życie strasznie się zdewaluowało.

 4. zzzzzzzzzzzzzzzet

  Brawo niski sond

 5. Po wyroku sprawdzić stan majątkowy osoby wydającej wyrok.

 6. Dlaczego nie zawiasy ? Przecież oni byli pijani, wiec nie do końca świadomi czynu. Pozwólmy im się poprawić na wolności… wstyd dla tych wyroków.

 7. Za zabicie psa dostali by więcej,kpina.

 8. Tyle czasu minęło..

  Drążone znajomości znajomi znajomych a może adwokat zna prokuratora albo sędziego i jest finish sprawy.

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ