Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Myślał, że jego pieniądze są zagrożone. Emeryt z Lublina stracił ponad 115 tys. złotych

Oszuści wyłudzili od emeryta z Lublina ponad 115 tys. złotych. Senior uwierzył w historię przestępców o tym, że jego pieniądze są zagrożone. To kolejne w regionie oszustwo metodą „na policjanta”.

76-latek z Lublina odebrał telefon i w słuchawce usłyszał, że dzwoni do niego policjant. Oszust przekazał, że bierze udział w akcji rozpracowywania oszustów. Na początku poinformował seniora o możliwym włamaniu na jego konto bankowe. Następnie polecił wypłacenie wszystkich oszczędności i przekazanie „kryminalnym” we wskazanym miejscu.

Przekazane środki pieniężne miały posłużyć w trakcie akcji zatrzymania przestępców. Senior wykonał polecenie oszusta i oddał przestępcom 50 tysięcy złotych. Na tym jednak sprawcy nie poprzestali. Następnego dnia zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora i poinformował 76-latka, że potrzebna jest większa ilość gotówki.

W wyniku manipulacji tym razem przestępcy uzyskali blisko 20 tysięcy złotych. Po tym sprawcy postanowili namówić 76-latka, na zaciągniecie pożyczki. Niestety i w tym przypadku osiągnęli swój cel. Łącznie w wyniku działań oszustów emeryt stracił ponad 115 tysięcy złotych. Lubelscy policjanci poszukują oszustów.

Policjanci przypominają, że podczas prowadzonych działań nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Jeżeli dzwoni do was osoba przedstawiająca się za funkcjonariusza i prosi o pieniądze, możecie być pewni, że macie do czynienia z przestępcą. W takim przypadku należy jak najszybciej zgłosić sprawę prawdziwym policjantom i pod żadnym pozorem nie przekazywać oszczędności! Tylko zdrowy rozsądek uchroni was od utraty oszczędności całego życia.

(fot. pixabay.com)

22 komentarze

  1. Mogli zadzwonić czwarty raz i powiedzieć, że właśnie został okradziony przez pis!

  2. Za tfusska nie miał ci do gara włożyć zagłosował na PiS i zyskał

  3. plaga z tymi wyłudzeniami jest. Aż strach iść na emeryturę. A wy g łupki tylko o polityce tutaj.

  4. I BARDZO DOBRZE
    ZAMIAST DZIECIOM DAĆ TO TRZYMAŁ , MYŚLAŁ ZE MU MŁODOŚĆ WRÓCI

Z kraju

Polityka i społeczeństwo