Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Mroźna noc w dolinie Parku Naturalistycznego w Lublinie. Temperatura spadła poniżej -7°C

To była mroźna noc w regionie. Lokalnie na terenie Lublina temperatura spadła kilka stopni poniżej zera. Z pomiarów wykonanych na górkach czechowskich wynika, że minionej nocy temperatura osiągnęła tam poziom poniżej -7°C.

Nocny mróz w regionie nie odpuszcza. Z pomiarów wykonanych przez Arkadiusza Wójtowicza z portalu fanipogody.pl wynika, że minionej nocy na terenie górek czechowskich w Parku Naturalistycznym temperatura spadła poniżej -7°C (pomiar na 5 cm). O poranku było tam -1,5 °C, zaś na terenie miasta o tej samej porze, na stacji pogodowej na Wieniawie powyżej 5°C.

Dane ze stacji meteorologicznych funkcjonujących w ramach monitoringu środowiska prowadzonego przez Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS wynika, że poza Lublinem również doszło do spadków temperatur poniżej 0°C.

Mroźna noc w dolinie Parku Naturalistycznego w Lublinie. Temperatura spadła poniżej -7°C

fot. fanipogody.pl

Niedziela ciepła w kraju

Dzisiaj zachmurzenie będzie na ogół małe. Temperatura maksymalna w kraju od 12°C, 14°C na krańcach północnych do 21°C na zachodzie. Wiatr będzie nam towarzyszył słaby i umiarkowany, na południu chwilami porywisty, przeważnie północno-wschodni i wschodni. Niedziela w woj. lubelskim ciepła, na termometrach lokalnie zobaczymy 18°C. Wiatr w porywach do 33 km/h.

Najbliższej nocy będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Lokalnie możliwa krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 0°C miejscami na wschodzie, około 4°C w centrum do 9°C lokalnie nad samym morzem. Na wschodzie i w rejonach podgórskich przygruntowe przymrozki do około -3°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków wschodnich i północnych. Wysoko w górach wiatr okresami porywisty.

Autor: redakcja

12 komentarzy

 1. Poniżej -7 ? Nie wierzę.Niech wrzuci geo- i czasowo-lokalizowaną fotkę.

  • To nie kwestia wiary, tylko faktów. Tak pisząc, można sobie wszystko zaprzeczać.

  • Może jeszcze wideo w 4D hahahaha i ceryfikat procesora

  • Można nie wierzyć, ale tyle pokazał wzorcowany termometr Termio 1 z sondą typu PT1000. Interwał zapisu był co 30 sekund. Dokładność mierzonej temperatury w tym zakresie to ±0.07 °C(-10 °C to 100 °C).

 2. Do dlaczego termometry w innych miejscach wskazywały grubi na plusie? Czego trwają nie była stronę pokryta? Wstawałem w nocy, nie widzialem.

  • Możesz napisać po polsku? U mnie było -3 nad gruntem.

  • Wstawałeś i byłeś pijany. Chyba rano nadal jesteś jak tak piszesz, że nie można zrozumieć co chcesz przekazać w komentarzu.

 3. – 7 stopni ?
  chyba przegięcie

  • Jak nie rozumiesz czym są lokalne zastoiska chłodu czy też mrozowiska, to dla Ciebie może przegięcie.

 4. W charakterystycznych miejscach z dołami typu Górki Czechowskie czy Zimne Doły pewnie tyle było, ale to bardzo lokalne zjawisko, w całym mieście te różnice są często naprawdę spore.

 5. Wszędzie było na plusie jeździłem nie widziałem nigdzie szronu o godzinie 5:00 rano.

  • Wszędzie jeżdziłeś z termometrem i robiłeś pomiary przez noc co minutę nad poziomem gruntu 5 cm. Ale twoja wiedza jest nikła jprd nie wypowiadaj sie juz .

Dodaj komentarz