Mniej utrudnień na trasie Lublin – Warszawa. W Kołbieli oddano do użytku wiadukt (zdjęcia)

Na tymczasowym rondzie w Kołbieli nie krzyżują się już drogi krajowe nr 17 i 50. Kierowcy poruszający się tą drugą trasą przejeżdżają oddanym właśnie do użytku wiaduktem. Dzięki temu ruch stał się płynniejszy.

Kierowcy mogą już sprawniej poruszać się trasą Lublin – Warszawa. W poniedziałek w godzinach południowych wykonawca udostępnił dla ruchu wiadukt nad budowaną drogą S17. Dzięki temu pojazdy poruszające się drogą krajową nr 50 pomiędzy Górą Kalwarią a Mińskiem Mazowieckim nie muszą już przejeżdżać przez tymczasowe rondo, które służyło jako skrzyżowanie obu tras. Tym samym ruch stał się płynniejszy.

Zachowana została oczywiście możliwość wjechania z drogi krajowej nr 50 na trasę S17 lub zjechania z powstającej drogi ekspresowej. Kierowcy jadący budowaną trasą S17 między Lublinem a Warszawą, mogą zjechać z niej na tymczasowym rondzie i pojechać w kierunku Grójca lub Mińska Mazowieckiego. Z kolei dojazd na S17 jest możliwy z wykorzystaniem pobliskiego tzw. starego ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 50 i 17.

Obecnie z drogi ekspresowej S17 można korzystać od Piask prawie do Kołbieli. W budowie jest jeszcze obwodnica Kołbieli oraz odcinek do węzła Lubelska. Udostępniona tam została już jedna jezdnia przyszłej drogi ekspresowej. Budowane są jeszcze m. in. drogi dojazdowe, prowadzone prace wykończeniowe przy obiektach inżynierskich oraz roboty brukarskie. Ustawiane są ogrodzenia, instalowane ekrany akustyczne, bariery energochłonne, trwa humusowanie skarp i terenów zielonych, a także budowana kanalizacja deszczowa.

(fot. GDDKiA)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. I tak się kończy historia ronda w Kołbieli…

 2. kierowca bombowca

  Dobra informacja , jest jedno ale , za jakiś czas , jak oddadzą całą tą eskę , to z Lublina do przed zakrętem moment śmigniemy , a w zakręcie na światłach powstanie kolejna dotychczasowa Kołbiel , dopóki nie wybudują 2-ki.

  • masz rację – ale na znacznie mniejszą skalę. ruch przy sygnalizacji świetlnej będzie przebiegał płynniej niż na rondzie, gdzie jechało praktycznie jedno auto na raz z 4 kierunków i co chwile każde stawało

  • Zawsze na wysokości Pilawy będzie można odbić na „nadwiślankę” i wjechać do Wawy Wałem Miedzeszyńskiem.

 3. … rondo w Kołbieli …czyli ostatnia tama padła … teraz stolyca przed wschodem stoi otworem !!! … tylko którym ?

 4. w normalnych warunkach byłabym przeszczęśliwa…bo w czerwcu zwykle jeżdżę na wakacje i by sie skrócił dojazd na lotnisko…a tak…fajnie…ale zanim znowu będzie mozna jeździć, to juz zbudują całą trasę…

 5. To w stronę Grójca zjazdem na zdjęciu zakrytym przez cysternę?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja