Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkanka Lublina straciła ponad milion złotych. Inwestycja w złoto okazała się oszustwem

Mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustów działających w Internecie. Kobieta za namową mężczyzny poznanego w sieci, przekazała na zagraniczne rachunki bankowe ponad milion złotych. Miała to być inwestycja w złoto. Sprawą zajmują się policjanci.

We wtorek do policjantów z Lublina zgłosiła się 40-letnia mieszkanka miasta i powiadomiła mundurowych o oszustwie. Kobieta oświadczyła, że na portalu randkowym poznała mężczyznę, który po pewnym czasie zaproponował jej inwestycję w złoto.

– Początkowo kobieta przekazywała małe kwoty i wydawało jej się, że osiąga zyski. Gdy sprawcy uśpili jej czujność pojawiła się okazja inwestycji na znacznie większa skalę. Kobieta zgodnie z instrukcjami przekazała ponad milion złotych. Jak się okazało, pieniądze trafiły na zagraniczne rachunki bankowe. Dopiero po fakcie zorientowała się, że to oszustwo i zgłosiła się na Policję – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci apelują!

– Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy próbach inwestycji. Zanim zaczniecie inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania – apeluje
nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

39 komentarzy

 1. tą Panią powinien też zainteresować się Urząd Skarnowy

 2. A są jakieś dowody na te przelewy? jakieś to szemrane

 3. A ch. . z nią !!!

 4. Gratuluje inteligencji…

 5. Skąd kobieta z IQ komara zarobiła tyle kasy? Piłki raczej nie kopała…

 6. Nie wierze!!!!!!!!!!!!!! primo 40lat i na koncie bańka, secundo baba nie ma rozumu ale ma intuicje(nawet blondynka), tercjo pare dni temu emeryt został oszukany na pół bańki. Czy to jest jakaś pralnia pieniędzy pod pozorem oszustwa, jakieś szpiony bankowe cyganią za dużo takich wyłudzeń, oszustw. Może lepiej wrócic do starych sprawdzonych metod finansowych-przekaz, czek, gotówka???

 7. Jak tyle zarobiła jak dała się tak łatwo zrobić w konia? Ta mieszkanka Lublina to z jakiego kraju pochodzi?

 8. Odi Profanum Vulgus

  Łatwo przyszło, łatwo poszło. Jedno jest pewne – sama tej bańki nie zarobiła, bo gdyby tak było, to by bardziej szanowała pieniądz i miała więcej oleju w głowie.

  Prawdopodobnie kolejna wioskowa milionerka, której ojciec podzielił na działki budowlane hektary, które pół wieku temu dostał za darmo od komuny, i sprzedał je deweloperowi.

  Ot, i całe żródło bogactwa takich pustaków.

 9. Mnie zastanawia skąd ona miała tyle pieniędzy. ja też mam trochę oszczędności ale nie tyle. Czytałam trochę na stronie zarabiajmypl o otwartych funduszach inwestycyjnych i bardzo mocno zastanawiam sie czy w to nie iść wlaśnie.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport