Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkaniec Lublina pokona na deskorolce trasę z Zakopanego na Hel. Chce utopić depresyjne myśli w Bałtyku

Od zawsze powtarza, że deska to nie hobby i nie sport, lecz sposób na poznanie świata wokół siebie i na wyjście z domu. Teraz postanowił, jako pierwszy w Polsce, pokonać na deskorolce trasę z Zakopanego na Hel.

W sobotę, 1 czerwca, Jacek Harasimiuk znany jako Rdzawy Jaco wyruszy w niezwykłą podróż. Planuje pokonać blisko 800 km z Zakopanego na Hel korzystając z deskorolki. Termin nie jest przypadkowy, gdyż 21 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Deskorolki i właśnie tego dnia zamierza dotrzeć do celu.

Cel akcji jest niezwykle szczytny. Chodzi o nagłośnienie problemu, jakim jest depresja, z którą sam się zmaga. Jest ona jednym z większych problemów zdrowotnych i społecznych, a jak wynika z danych NFZ, w Polsce zmaga się z nią nawet 1,2 mln osób. Często prowadzi też ona do samobójstw. Z szacunków WHO wynika, że do 2030 roku, depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie.

Rdzawy Jaco wskazuje, że z powodu depresji stracił też wielu kolegów od deskorolki, którzy z powodu tej choroby odebrali sobie życie. Zaznacza, iż kiedy zaczynał planować akcję, miał wieźć na barkach pamięć o 6 osobach. Obecnie jest ich już 9. Dlatego postanowił zabrać nie tylko swoje, lecz również i innych smutne, depresyjne, złe oraz niepotrzebne myśli aby utopić je w Bałtyku.

Obecnie Jacek Harasimiuk przygotowuje się do wyprawy. Z uwagi, iż jest to pierwsza tego typu akcja w Polsce, musi wszystko dokładnie zaplanować. Przede wszystkim mowa o wytyczeniu trasy, którą będzie się poruszał. Chodzi o to, aby omijała ona ruchliwe drogi pełne pędzących samochodów, jak też duże miasta. No i oczywiście drogi muszą mieć utwardzoną nawierzchnię.

Każdego dnia zamierza pokonywać 30-40 km, więc należy uwzględnić również miejsca noclegowe oraz takie, w których będzie mógł odpocząć i spożyć posiłek. Gdyż na deskorolkę nie zamierza brać dużego bagażu. Cała wyprawa, jak też przygotowania do niej, będą relacjonowane w mediach społecznościowych.

20 komentarzy

  1. Do roboty by się wziął zamiast pajacować.

    • Stary truteń jakby nie był rudy to już by był siwy. Takie osoby żyją na koszt pracujących albo mają sponsorów niewiadomego pochodzenia często nieprzyjaznych naszej ojczyźnie-jak te co polały warszawską syrenke.

    • To się weź skończ pi…ć zacznij myśleć.

  2. Nie robot się nudzi

  3. Cwaniak bo z góry będzie jechał.

Dodaj komentarz