Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Krążący w okolicach Lublina Boeing zaniepokoił mieszkańców. Uspokajamy, nie ma żadnych problemów z maszyną

Po raz kolejny w okolicach Lublina i Świdnika dostrzec można krążący samolot LOT-u. Wiele osób obawia się, iż maszyna ma awarię i nie może wylądować. Uspokajamy, to cykliczne szkolenie pilotów.

Od dłuższego czasu w okolicach Portu Lotniczego Lublin krąży samolot rejsowy PLL LOT Boeing 737. Otrzymujemy szereg sygnałów od naszych Czytelników zaniepokojonych, iż maszyna nie może wylądować. Samolot podchodzi bowiem do lądowania i po chwili odchodzi na kolejny krąg.

Uspokajamy, że trwają loty szkoleniowe. Maszyna nie ma żadnych problemów technicznych, zaś podobne ćwiczenia w Porcie Lotniczym Lublin odbywają się cyklicznie. Na lubelskim lotnisku panuje bowiem znacznie mniejszy ruch niż na Okęciu, więc piloci mogą bez przeszkód realizować zadania szkoleniowe.

Dokładnie ćwiczone są podejścia do lądowania. Piloci wykonują tak zwany low pass, czyli niski przelot nad pasem, po czym odchodzą na kolejny krąg. Samolot jeszcze jakiś czas będzie widoczny nad regionem. Nie jest to sytuacja nadzwyczajna, lecz element szkolenia załóg polskiego przewoźnika narodowego.

Krążący w okolicach Lublina Boeing zaniepokoił mieszkańców. Uspokajamy, nie ma żadnych problemów z maszyną
(fot. Flightradar24)

24 komentarze

  1. Nie może wylądować, bo benzyny mu zabrakło.

  2. Boją się że w wieżowiec wleci 😂

  3. A posypał nas czymś, czy dzietam?

  4. typowi wyborcy po i 3 ciej nogi (środkowej) – the bille

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport