Mieszkańcy zgłosili swoje projekty do budżetu obywatelskiego. Chcą koncertu Zenka Martyniuka

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń projektów do budżetu obywatelskiego w Radzyniu Podlaskim. Oprócz typowych inwestycji miejskich, padła też propozycja koncertu disco polo.

Do końca lipca przyjmowane były propozycje od mieszkańców Radzynia Podlaskiego na projekty do budżetu obywatelskiego 2019. W drugiej już edycji budżetu, miasto przeznaczyło na ten cel 100 tys. złotych. Zastrzeżono jednak, że maksymalna wartość jednego projektu może wynieść maksymalnie 50 tys. złotych. Zasady były takie same jak w roku ubiegłym, czyli pomysły mogła zgłaszać osoba mająca ukończone 16 lat i poparcie 50 innych mieszkańców.

W wyznaczonym terminie do Urzędu Miasta trafiło 7 wniosków. Ich tematyka jest różnorodna. Mieszkańcy postulują o zatrudnienie sokolnika, którego zadaniem ma być wypłoszenie gawronów, które osiedliły się na terenie parku przed Pałacem Potockich, zakup sprzętu na wyposażenie Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon – Do, doposażenie filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, czy też wyremontowanie chodnika przy ulicy Wyszyńskiego.

Rowerzyści chcą ustawienia w mieście kilku stacji naprawy jednośladów, wyremontowania Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także zorganizowania koncertu, którego gwiazdą ma być Zenon Martyniuk, czyli discopolowa grupa Akcent. Przez najbliższe dwa miesiące urzędnicy będą oceniać zgłoszone projekty pod względem formalnym. Muszą też ocenić, czy pomysły zawarte w zgłoszeniach możliwe są do zrealizowania. Na początku października odbędzie się głosowanie, w którym każdy z mieszkańców będzie mógł poprzeć dwa wybrane przez siebie projekty.

(fot. lublin112)
2018-08-02 20:41:52

20 komentarzy

 1. 80% społeczeństwa to niestety thebille…

 2. Jeśli chodzi o Martyniuka, to ja jednak wolę wyremontowanie biblioteki. Myślę, że lepsza od niego będzie nawet pompka do roweru…

 3. Wiklinowy Nocnik

  wiesniaki

 4. JPRDL… Nawet nie wiem, jak to skomentować…
  Swoją drogą jak to dobrze, że w Lbn mamy Zenka co roku na juwenaliach.

 5. A nikt nie słucha disco polo…..hmmmm

 6. jakie miasto taka gwiazda…

 7. Za pieniądze tego gówna słuchać bym nie chciała , co się dzieje z ludzmi totalny upadek

  • znajomi, którzy nigdy nie słuchali takiego badziewia, teraz prowadzają swoje córki na koncerty disco polo, tłumacząc to tym, że „dzieciom się to podoba” – to jasnej cholery, po to jesteście dorośli, aby podsuwać dzieciom kultorę wyższych lotów, a nie karmić najgorszym badziewiem i rymami częstochowskimi

 8. Ten budzet obywatelski to smieszna sprawa. W lubartowie wybralismy parking na popieluszki … niestety burmistrz i jego radni ktorzy sami zglosili ten projekt stwierdzili ze nie. Nie. Jednak wola tam.zrealizowac program mieszkanie plus. Nie ma gdzie parkowac a jak przybedzie ubogich lokatirow to bedzue jeszcze gorzej.
  Nie wierzcie w budzety obywatelskie bo to bujda i mydlenie oczu.

 9. Dokładnie w może biały miś ???

 10. Ja też słucham disco polo,ale są osoby ,kto ktore rzekomo nie słuchają,a na weselu czy jakiś koncertach każde słowo znają i tańczą to jest śmieszne najbardziej

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach