Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Wymierzyli karę za jazdę rowerem po pijanemu

Problem pijanych kierowców nie maleje. Jednak coraz bardziej wzrasta świadomość mieszkańców, jak poważnym są zagrożeniem w ruchu drogowym.

W ostatnim czasie coraz częściej przypadkowi świadkowie, widząc kierowców, których styl jazdy wskazuje, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu, nie wahają się reagować. Jedni dzwonią informując o wszystkim policję, inni samodzielnie starają się zatrzymać takie osoby. Tego typu postawy obywatelskie są jak najbardziej godne pochwały i warte naśladowania. Często zatrzymanie takiego kierowcy może zapobiec groźnemu wypadkowi.

Zagrożeniem są też pijani rowerzyści. Jednak w wypadkach, to oni najczęściej są najbardziej poszkodowani. Na dobry pomysł, jak uniemożliwić jazdę mężczyźnie, który po pijanemu zamierzał wracać do domu rowerem, wpadli mieszkańcy miejscowości Osowa w gminie Bychawa.

Mianowicie, aby nie stwarzał zagrożenia zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego, mieszkańcy wzięli jego rower i zawiesili wysoko na słupie energetycznym. Tym samym mężczyzna nie miał wyboru i musiał do domu wracać pieszo.

2016-11-25 15:39:51
(fot. nadesłane Piotr)

Zobacz również

40 komentarzy

  1. Qwe skąd te oskarżenia ? Ciekawe kogo skrywa ten tajemniczy nick bo wypowiedź widzę tyowo społeczna 😉 Znając młodzież z Osowy nie sądzę aby zrobili to pod wpływem alkoholu i dla „jaj: ,tylko kierując się dobrymi intencjami. Być może uratowali mu życie!! Pozdrawiam

  2. Przezorny kierowca

    Na licencjacie z naście lat temu miałem takiego koleżkę – „hardcora”, co chciał jechać po pijaku i po naszej namowie… odpuścił;) Ale na zapas spuściliśmy mu z kolegami z roku powietrze z 2 kół;) Dopiero następnego dnia, po jakimś czasie, jak już był w normalnym stanie, napompowaliśmy mu 2 koła i mógł ruszyć w drogę powrotną ze świadomością, że nie będzie stwarzał zagrożenia na drodze innym użytkownikom i sobie;)

  3. Przezorny kierowca

    Nie powiem, trochę się na początku wkurzał, ale potem szybko „odleciał” (usnął). Ale, co by nie mówić, BEZPIECZEŃSTWO i brak pijanych: kierowców, rowerzystów, traktorzystów, etc., to PODSTAWA;)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych